| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat cu 3 ani mai mare ca mine. Nu stiu cum sa il fac ca sa ma observe. Eu sunt o fire foarte timida si nu il vad prea des. El nici nu stie ca exist. Imi doresc atat de mult sa vorbesc cu el, doar ca nu am curajul sa il bag in seama. Ma simt geloasa uneori, ma gandesc ca poate vorbeste cu alte fete. Ce pot sa fac? Nu am avut niciodata iubit. Nu stiu cum sa ma comport. Nici prieteni nu prea am.

13 răspunsuri:
| Riker a răspuns:

Câți ani ai în primul rând?laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Riker):

11. tongue

| Superior a răspuns:

Sa ghicesc...ai 8 ani si el 11?

| Elena2001BR a răspuns:

E de la acelasi liceu cu tine? Îi poți trimite un mesaj pe Facebook și vezi și tu ce iese

| BloodyLips a răspuns:

Baga-l în seama pe Facebook. Sunt destul de sigura ca o sa fie surprins. Fetele doar așteaptă în ziua de azi, ca acum 100 de ani, ca băiatul sa facă mereu primul pas.Nu spune sentimentele tale ca sa nu-l sperii, lasă totul sa para spontan. Poți spune ca l-ai bagat in seama pentru ca ti se pare un tip interesant. Măcar știi ca ai încercat, e o treaba.Bafta!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu zic sa o faci pur si simplu dar nu asa direct dupa ce o sa treaca ceva timp dupa ce ati ajuns sa va cunoasteti mai bine.
Orice baiat prefera o fata cu bun gust,frumoasa,machiata,aranjata, incearca sa faci o schimbare de look, poarta niste haine mai provocatoare ca sa ii atragi atentia dar sa nu exagerezi cu machiajul si hainele totusi.
Incearca sa iti faci si o schimbare de personalitate, sa fi mai tupeista, sa ai mai multa incredere in tine si sa fi mereu cu capul sus.
Bafta.

| Paula555 a răspuns (pentru Riker):

17 ani.

| AlexDFY a răspuns (pentru Paula555):

Atunci cand treci pe langa el, zambeste i, o sa te observe. Daca ai Facebook ul lui, dai like uri la ce posteaza.

| T0T a răspuns:

Încearcă să îl cauți pe Facebook că îți va veni mai ușor să te bagi în seamă cu el. Altfel ar trebui să îți iei inima în dinți și să faci pasul ăsta. E bine să ai inițiativa dacă simți ceva, nu lăsa stereotipurile tâmpite legate de societate să îți întunece judecata. De asemenea nu lăsa nici timiditatea căci și asta intervine, trebuie să fii hotărâtă. Cum să îl abordezi în realitate? Asta ar trebui să știi tu și cel mai bine ar fi să cauți un moment când e singur, ca să știe doar el. Unele fete nu abordează căci le e teamă să nu pară panarame însă și chestia asta se numără la stereotipurile prostești de care vorbeam. Din atitudinea lui îți vei da seama de ce fel de judecată dispune iar dacă te ia în râs nu merită atenția ta! În realitate fără să ai Facebook-ul lui sau prieteni comuni e mai greu însă poți să îi spui că ți se pare cunoscut, că parcă l-ai mai văzut. El o să îți spună cine e și de acolo poți continua. Desigur că poți proceda și în alte moduri, poate tu găsești unele mai eficiente.

| Swagmotherfuckers a răspuns:

Spune -i verde în fata și nu te bâlbâi sau poate pe Facebook, cine știe poate peste ani o sa te amuzi de cât de timida și rusinoasa ai fost, încearcă sa nu pari altfel de cât ești, mie unu dacă o fata mi-ar scrie, as fi în culmea fericirii laughing, lăsând gluma la o parte, fi curajoasa fiindcă nu ai ce sa pierzi, din contra, iar dacă mai ai nevoie de alte sfaturi eu sunt aici, single de ceva vreme laughing

| OldSoul a răspuns:

Ciupeste-l pe Facebook.

| EstiSiSuntExemplu a răspuns:

Ramai cum esti.Doar sa ai mai mult tupeu cu el.Dar un tupeu bun adică să-l ajuți când are nevoie, să-i dai sfaturi, etc.Baga-l în seama și când crezi ca trebuie să-i spui ca îl placi.să-i spui.
Încearcă sa pari mai evidenta în tot ceea ce faci.
Succes!

| helpop a răspuns:

Nu-ți place "foarte mult" de el. Ai doar o fantezie fără importanță. Ai doar grijă să nu-ți scape din cauza asta atenția pe care o să ți-o arate cineva care e mai aproape de tine. Chiar dacă nu e cu 3 ani mai mare, s-ar putea să fie mai bun.