| yournameplease a întrebat:

Ma adresez voua baietilor in special si am o curiozitate. Vi s-a intamplat sa fiti atat de orgoliosi incat sa nu bagati o fata in seama? Ori din gelozie sa o ignorati? Fiindca vi se parea voua ca fata are pe altu`. Cand ignorati o fata? E posibil ca un baiat sa tina totul pentru el si sa nu ii arate fetei pe care o place, adevaratele sentimente din orgoliu? Daca e asa, o face pe fata sa creada ca nu e interesat de ea.

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Da. Orgoliul iti linisteste sufletul, dar aceasta persoana ar trebui sa fie destul de receptiva cu privire la cineva pe care-l/o iubeste pentru ca mai tarziu sa nu se trezeasca ca a pierdut "o comoara".

"E posibil ca un baiat sa tina totul pentru el si sa nu ii arate fetei pe care o place, adevaratele sentimente din orgoliu? " Da, este adevarat. Orgoliul se naste si din nesiguranta sociala ( in cazul unor introvertiti), teama de a nu fi ranit ( cum ai spus si dumneata), sau bineinteles si din cauza egoismului ( in general, intalnit la baietii care datorita statului financiar nu vor sa se injoseasca in fata iubirii), teama ca relatia nu ar putea fi pentru o perioada indelungata de timp. Cam acestea ar fi motivele unui baiat orgolios din perspectiva mea.

"Cand ignorati o fata?" In ceea ce ma priveste, nu ignor nicio fata, indiferent ca are sau nu pe altcineva, dar ignor fetele care-si etaleaza diferite pozitii sau isi scot in evidenta formele pentru ca sa para "interesante" sau fetele care care-si bat joc de relatiile de dragoste.

18 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Sunt fata, dar iti spun ca multi baieti asa fac.eu am patit asta cand un baiat mi-a spus ca ma place cand am terminat scoala si l-am intrebat de ce nu a spun mai devreme si a raspuns ceva de genu"Da tu erai impreuna cu x", dar nu era asa laughing) Baietii uneori sunt mai fricosi ca fetele cand vine vorba de o fata pe care o place si e in stare chiar sa se prefaca ca fata nu exista doar sa nu sufere

| yournameplease explică (pentru Adixuuu):

Ehh, nu stiu ei dar sufera mai mult laughing

| Zenithf a răspuns:

Orgoliul actioneaza la o persoana "ranita". In cazul la care te referi tu, este mai degraba teama de a fi respins. Este un "teren nou", si majoritatea se tem cand este sa faca primul pas.

| yournameplease explică (pentru Zenithf):

Din pacate...da frica de a nu fii ranit. mai ales ca a avut 2 mari iubiri pana acum si ambele l-au inselat

| yournameplease explică (pentru yournameplease):

Plus parasit pentru altul.

| Knife00 a răspuns:

Mda. Stiu cum e. Eu eram gelos, si.din ambele ( orgoliu si gelozie ) nu o mai bagam in seama sau faceam misto de ea subtil ( cand ma striga ii ziceam, X nu-i acasa-nu prefer sa-mi dezvalui numele ). Ea se combina cu cineva..se despartea.iar se combina..eu incercam din rasputeri. Nici eu nu mai stiam ce fac. Intr-o zi daca era suparata eram langa ea tot timpul, si a doua zi un mesaj " cf? " nu ii dadeam. E complicat cu fetele.Am stat si m-am gandit bine ce vreau..si stiam ca vreau sa fiu cu ea..si ca o iubesc probabil mai mult ca oricine, dar am zis s-o las in pace. Nu voia sa fie cu mine, si nici acum. Motivul? Ca sunt mai mic de inaltime ca ea oh go on. Stii cum e, dragostea n-are varste sau limite, ci doar unele conditii. Acum nu mai vreau eu sa fiu cu ea. Si da, se intampla destul de des. Si nu mereu baietii sunt fricosi. As avea mai multe de scris si de spus..as putea scrie o carte la cate as avea de spus.dar nu mai am timp. Pa, pa!

| sayWhaaat a răspuns:

In mod cert, da, mie mi s-a intamplat.

| yournameplease explică (pentru Knife00):

Uff imi pare rau pentru tine sad

| yournameplease explică (pentru sayWhaaat):

Esti fata sau baiat? Ce ai facut in cazul asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi aveau ceva trasaturi de fomeie, chestiile pe care nu le-am bagat eu in seama n-aratau a om.

| sayWhaaat a răspuns (pentru yournameplease):

Sunt baiat evident, noua ne este adresata intrebarea.
Situatia mea e totusi diferita, stie ca o plac, i-am spus, insa m-a refuzat politicos pentru altul.
Nu am nici un drept sa o urasc sau sa ii port pica, pe langa faptul ca era deja indragostita, am m-ai facut si multe greseli in abordare.
Asta e, am incercat, o experienta utila chiar daca m-a dat peste cap.
Ce am facut in legatura cu asta? Ce ar fi facut orice om cu inima si orgoliul ranit, am disparut complet din viata ei, ca si cum nu m-a cunoscut niciodata.

| Wøodenpints a răspuns:

Ignor o fată doar atunci când consider că-i prea proastă să am ce vorbi cu ea.
Dar dacă o ignori din cauza unei gelozii stupide, ești dobitoc.

| yournameplease explică (pentru Wøodenpints):

Bate palma! laughing

| yournameplease explică (pentru sayWhaaat):

Este de apreciat ca a fost sincera cu tine. Nu trebuia sa rupi legatura cu ea, puteati fi prieteni foarte buni. happy

| sayWhaaat a răspuns (pentru yournameplease):

Nu as fi rezistat, ma imbolnaveam psihic. foarte, dar foarte putini baieti pot ramane prieteni cu fata pe care o plac, iar si aia se mint singuri.

| Knife00 a răspuns (pentru yournameplease):

N-ai pentru ce. A trecut. Acum sunt bine. happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru yournameplease):

Hai totuși să nu ne atingem membrele.

| yournameplease explică (pentru Wøodenpints):

Cum vrei tu, omule din aur sad