| Biancasata a întrebat:

Buna. mă confrunt cu niște probleme foarte grave. eu de fel sunt de la tara insa in urma cu 3 ani am stat împreună cu fostul meu prieten pana nu ne am mai inteles. dupa care mi-a platit o chirie un an de zile apoi am plecat in afara la nasii mei dar acolo nu a mers bine s au luat de mine s-a terminat cu politia si acolo. dupa care m-am mutat la buc insa imi era greu ca eram departe de casa si de mama. fiindca ai mei sunt desp. iar acum ma aflu din nou in chirie in orasul meu natal insa mă descurc foarte greu ..cu locul de munca. familie nu am. doar pe mama si nici o situație deloc buna nu am. astazi a venit politia fiindca s-a luat fratele mamei de mine ca sa ceeeze un motiv si la care eu am chemat politia fiindca m-a atins. nu stiu ce sa mai fac cu viata mea. un sfat habar n am

12 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Viața la toți ne da cu șutul in fund, să ști! Toti trecem prin greutati in viata. Lipsa banilor, probleme in dragoste si probleme de familie, unii chiar cu probleme de sanatate. Pe mine viata m-a invatat ca nu trebuie sa imi doresc sa fiu fericit, pentru ca fericirea este ceva empiric care nu exista sau este doar un moment foarte scurt de care trebuie doar sa ma bucur cat dureaza. Pentru mine viata inseamna lupta continua si acceptarea suferintei. Ma simt pregatit pentru orice pentru ca stiu ca am trecut peste momente dificile in viata. Acum sa vedem ce ai putea tu sa faci in situatia ta :
1 Daca unchiul tau te-a atins, sub nici o forma sa nu îl ierti! Du-te la politia dintr-un oras mare daca politia de la tine din oras/ sat nu face nimic!
2 incearca sa iti gasesti o garsoniera mai modesta, astfel vei reduce costul de trai. Nu doar ca chiria va fi mai ieftina, dar un spatiu mai mic te va costa ceva mai putin si la intretinere.
3 Nu dispera! Ai cea mai tare moneda de schimb, tineretea! Iti permiti sa faci greseli, ai energie si esti santoasa si astea sunt niste luxuri pe care din pacate multi dintre noi nu si-l permit.
In viața este ca in legiunea straina, " mergi sau mori".

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu stai la mama si stai cu chirie in orasul tau natal?

| adam7 a răspuns:

Toată lumea se ia de tine și se lasă cu poliția?

| gabicoo a răspuns:

Te internezi la Bălăceanca.

| Biancasata explică (pentru darrio2007):

Fiindca la mama e o situație grea. nu sunt condiții unde traieste si fratiso asta agresiv.

| IL0VEDINER0 a răspuns:

De ce nu lasi totul in urma, te axezi pe tine si iti faci un vitor linistit fara politie si batai?

| Ocreștină a răspuns:

Fa-te creștină, urmeaza-L pe Iisus.

| Biancasata explică (pentru IL0VEDINER0):

Pai asta vreau sa-mi fac. sa mi gasesc un serviciu bun si sa ma pot întreține chirie etc si daca vrea Dumnezeu sa întâlnesc pe cineva. fiindca eu ajutor financiar nu am

| IL0VEDINER0 a răspuns (pentru Biancasata):

Atunci trebuie sa te muti intr-o zona buna.

| Biancasata explică (pentru gabicoo):

Te duci tu acolo

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti de munca si nu mai taia frunza la caini!

| recedanila a răspuns:

Despartete de el,