| Denisa303333 a întrebat:

Bună oamenii! Mi am programat nunta la anul și după ce am plătit avansurile, m-am trezit ca face și sora mea nunta cu 2 săptămâni înainte. am încercat tot eu să o mut să nu fim una lângă alta. în condiție care pe ea nu o interesează ca ne facem de râs. Aș dori să știu și părerea voastră…

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie nicaieri de parerea noastra, ci de o discutie in familie, cu sora si parintii tai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce sa va faceti de ras?

| Whitte a răspuns:

Lamureste-ne de ce v-ati face de ras? Eu nu vad motivul. Si cred ca nici altii.

| sweetys a răspuns:

Voi nu vorbiți intre voi? Adica cand ati hotarat ca faceti nunta nu ati vb si cu familia sa le ziceti ca ati hotarat data? De ras nu vad de ce sa va faceti. La nunta ar trebui sa vina persoanele apropiate, daca o faci pentru bani mai bine nu o faci, daca te gandesti că o sa vina la nunta lor si la a ta nu mai vin.

| darrio2007 a răspuns:

Nu vă faceti deloc de râs. De unde găndirea asta ciudată?
Cheltuiala da.

| Cybele a răspuns:

Eu nu văd problema. Da-ne mai multe detalii.

| ioana748 a răspuns:

Nu va faceti de ras. Nunta nu se face pentru bani, ci pentru a impartasi taina casatoriei cu sotul tau. Daca intentiile ei au fost dubioase, pacatul ei sa fie.
Ideal ca acest eveniment sa fie restrâns, alaturi de persoane care chiar se bucura pentru miri si nu unul public, unde se pierde magia si importanta momentului.