| gingergirl1 a întrebat:

Buna,poate intrebarea pare putin ciudata dar cum sa ii conving pe ai mei sa imi faca si mie o surioara sau un fratior?sad
Mie intodeuna mi'ai placut copiii,de aceea toti verisorii mei mai mici ma iubesc,imi place sa ii dragalesc,sa ma joc cu ei s.a.m.d dar uneori ma simt cam singura,adica am prietene foarte bune cu care pot vorbi orice dar cu o sora e total diferit!
Parintii mei nu sunt batrani si mai are loc in casa inca un copil, parerea mea puppy dog eyes
Cand le-am zis,nu prea au zis nimic...e semn ca se mai gandesc, nu?laughing
Ar fi diferenta cam mare dar ar fi frumos...

11 răspunsuri:
| didutza a răspuns:

Pai poti sa le spui ca te simti singura si ti-ar placea foarte mult sa ai o surioara sau un fratior. Poate au motivele lor pentru care nu vor sa mai aiba copii. Ii poti intreba.E bine sa fi deschisa si sa le spui tot ce ai pe suflet, ca sa te poata ajuta. Sper ca te-am ajutat.Te pup! :*

| r3laxX a răspuns:

Insista mult parerea mea si dupa fiecare raspuns sau ezitare de raspuns arata-le ca esti trista sau ceva de genul.
Totusi se poate ca si ei sa aiba o "problema" cine stie. si din acea cauza sa nu mai poata sa aiba sau pur si simplu nu isi mai doresc unul.

| mona a răspuns:

Insista pe tema asta, cine stie... poate la anul pe vremea asta o sa ai ce iti doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tie daca-ti spune cineva safaci plod ca se simte singur/a tu faci?
Uite, eu ma simt singura, fa-mi si mje un plod sa ma joc cu el.

| gingergirl1 explică (pentru anonim_4396):

Daca ma iei la misto mai bine nu raspunzi! straight face
"un plod ", uite, un copil e o mare binecuvantare! nu cred ca e frumos sa te exprimi asa, ca unii nu pot avea unul si sa stii ca nu e deloc placut pentru ca intr-o familie cel mai important este copilul!
eu una vreau 3 copii laughing
ma rog, nu cred ca te intereseaza si poate pe viitor te porti si tu frumos cu altii, poate nu te mai simti singura dupa aceeawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gingergirl1):

Si de asta trebuie sa-i fortezi pe altii, cu lacrimogene, sa-ti faca tie copil?
Fa-ti copii si joaca-te cu ei!

| gingergirl1 explică (pentru anonim_4396):

Pai mai am de asteptat ceva pana sa ma joc cu proprii mei copiilaughing

NOname
| NOname a răspuns:

Copiii nu sunt nişte jucării, Andra. Este o responsabilitate pe viaţă.
Părinţii tăi poate nu-şi mai doresc alţi copii şi nu e bine să-i presezi cu ceva atât de pueril şi egoist.

Dacă nu ai de gând să-l creşti şi să-i asiguri tot de ce are nevoie (nu zile, luni, ci ani), mulţumeşte-te cu verişorii tăi momentan.

Copiii nu trebuie să fie nişte mofturi şi umpleri de goluri de singurătate.
Nu-i frustra pe părinţi inutil cu dorinţe imposibile (pe moment) şi nu te frustra cu ele nici tu.

| miolina a răspuns:

Asa, deci. Scrie o scrisoare, felicitare, orice, de iubire.De ex., de la mama ta catre sotul ei. Pune-o la posta. Si, poate, vei ramane surprinsa de ceea ce se va intampla. Sau scrie un sms de pe mobilul mamei sau al tatalui catre celalalt partener. Declaratii multe de iubire.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Ebine că iubeşti copii, dar posibil tu nu cunoşti deplin ce înseamnă a creşte în adevăratul sens un copil, posibil de aceea părinţii nu s-au decis. Nu constă doar în joacă, atenţia sau faptul că tu o vei ajuta pe mama să-l crească, ci aceasta pretinde poate şi o sănătate bună a mamei, cheltuieli financiare nu mici şi pe o perioadă destul de lungă până să se poată întreţine singur. Cel mai posibil părinţii se gândesc că trebuie şi de tine să aibă grijă. De aceea ceea ce mai bine e să laşi lucrurile la decizia părinţilor, ei ştiu deja punctul tău de vedere dar ei trebuie să decidă.

| PedoBarbie a răspuns:

Trebuie să iei în calcul nişte lucruri: dacă pot, dacă vor să aibă un alt copil.
Dacă ai verişori ar putea să umple golul ce îl ai. Dacă îţi plac aşa mult copii aşteaptă până o să ai tu.
Tu ce vrei: un frate, un fiu, sau ce?