| Battery a întrebat:

Buna prietenihappy Am nevoie de sfatul vostru. Am avut o relatie cu foarte multe certuri dar presarata cu iubire. A durat un an dar dupa ne-am despartit. Timp de cateva luni ma cautat sa ne impacam dar nu am vrut. A cunoscut pe altcineva si atunci am realizat ca inca il iubesc. I-am spus ca vreau sa ne impacam, a oscilat dar dupa o saptamana in care eram sigura ca ne vom impaca, mi-a spus ca ramane cu prietena lui. Au trecut alte cateva luni si ma cautat din nou. Ne-am impacat dar ne-am despartit dupa putin timp, el avand un comportament ciudat, era agitat, consuma alcool foarte mult, anturajul ii era foarte prost. Trebuie sa mentionez ca el a vrut sa ne despartim. A trecut ceva vreme, acum ma cauta din nou, imi spune ca ma iubeste si ca ii pare rau, imi promite ca se va schimba. Inima mea e plina de cicatrici lasate de el dar inca il mai iubesc. Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Aha. Sa inteleg ca tu esti roata de rezerva, nu? Da, da, fix cum se aude si se intelege. Adica, el isi face alte prietene, se crede in telefonul fara fir, cu despartiri si impacari atunci cand i se scoala, iar tu, ca fata naiva, te comporti ca sotia ce-l asteapta mereu cu ciorba calda acasa si bratele deschise. Existe anumite momente in dragoste, cand, chiar daca doare, chiar daca inima sangereaza, trebuie sa gandesti si cu capul si sa spui stop! I am a woman! I have a heart!
Ar fi simplu acum sa va impacati, dar eu pot paria ca va fi iar ceva pasager, pana i se nazare lui. Si dupa alte cateva luni, iar o sa vina la tine, si again, si again...iti place postura asta? Sa fii mereu soluatia de avarie?
Wake up!

6 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

In locul tau chiar nu stiu ce as face. Dar totusi daca mai acorzi o sansa o sa fie la fel ca si prima. Mai bine nu...

| fluturici a răspuns (pentru Jameson):

Sunt de parere ca ar trebui sa mergi mai departe si sa uiti de el,amici poate dar sa nu va complicati mai mult, doarece tot tu ai de suferiti, ai sa iti gasesti "printul' doar ai rabdarelove struck

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Ai o situatie mai complicata daca te ajuta asta incearca sa vorbesti sincer cu el fata in fata daca tu intr-adevar mai ti la el si ia o decizie cat mai repede posibil pentru ca tu o sa suferi in continuare...ce vreau sa spun e sa vb cu el sa ajungeti la un inteles pentru ce veti face in continuare daca si incearca sa numai pui la suflet tot ce face el ia-o mai moale deocamdata si vezi ce se intampla e un fel de ultima sansa pentru voi mult succes sper sa iasa bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti fa sperante desarte.Asta nu este viata:sa te imaci si sa te desparti mereu.Il vei uita incet si vei putea merge mai departe.Mult noroc.

| justme66 a răspuns:

Ciudat si o proetena de-a mea o patit la fel exact asa faceau se impacau se desparteau. Sfatul meu pentru ea o pe care mentionez la folosit a fost sa stea departe de el sa aiba cu el doar relatie de amicitie.Eu personal intr-o situatie ca asta nu mas mai impaca cu el pentru ca nu are rost mai mult o sa suferi decat sa fii fericita alaturi de el.Sa stii ca persoana potrivita pentru tine poate fii chiar mai aproape decat crezi. Oricum iti urez bafta si sa iei decizia cea mai buna pentru tine.La multi anii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l naibii de retardat,ca nu se mai schimba niciodata.ce sa schimbe daca e e haotic, curvar si betiv? si mincinos pe deasupra si rgoist, fiindca te iubeste doar cand e singur si nu mai are pe nimeni? si se intampla cam des? ce crezi ca de poama buna ce e are viata asta? inchipuieti viata intreaga langa o natie de genul asta si ca o sa faca asa mereu.il iubesti? ce iubesti la el? certurile sau cateva firimituri presarate de iubire? sa fim seriosi.aia nu e iubire.e mila.dar merita?