| Bice a întrebat:

Buna scumpilor.Am si eu nevoie de ajutor.Acum doua zile m-am despartit de prietenul meu pentru ca, desi il iubesc, el nu ma iubeste.Chiar mi-a spus o data ca pentru el totul este o joaca.Nu stiu cum sa fac sa-l uit mai repede.Nu vreau o relatie noua pentru moment.

Răspuns Câştigător
| Kodokuna a răspuns:

Pai depinde si de varsta. Daca aveti pana in 14 ani, s-ar putea sa fie constient ca ceea ce se intampla nu era dragoste...adevarata.Daca nu, poate nu vorbea serios, sau chiar s-a folosit de tine, neluand relatia in serios. Incearca sa discuti cu o prietena, distreaza-te. Iesi cat mai mult, cu cat mai multa lume. Discuta despre orice, socializeaza, pentru ca oameni noi te vor face sa uiti de el. Gaseste orice care te distrage de la chestia asta. Sa nu-ti para rau pentru el daca e nesimtit. Sunt miliarde de baieti in lume. Succes! happy

12 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Nu te mai gandi la el stiu ca-ti va fi greu dar incearca. big grin

| Soonia a răspuns:

Ok, poate te ajuta astawinking Nu mai dau linkul dar day pe youtube melodia asta Andreea Balan- oops eroare, Andreea Balna- Aparente, mie mi-a luat durerea de pe inimahappy

| Fiction a răspuns:

Ca sa-l uiti,stai cat mai mult cu prietenii,asculta muzica,incearca sa cunosti alti baieti, nu neaparat pentru o relatie acum. Daca vorbea serios, inseamna ca e un bou.Gandeste-te bine si asculta-ti putin mandria.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Erati de mult impreuna?

| kim26 a răspuns:

Probabil timpul le rezolva pe toate, daca il iubesti nu ai cum sa treci peste ca si cum nu ar fi existat. La un moment dat o sa gasesti persoana potrivita pentru tine, pana atunci ocupa-ti timpul cu alte lucruri! Sper sa treci peste. Numai bine!

| JustCosmin a răspuns:

Gaseste si tu alta ocupatie care sa nu te duca cu gandul la fostul prieten.

| Bice explică (pentru AllinaDaniella):

Nu chiar.Am fost impreuna doua luni, dar mie mi-a placut de el acum un an.Nu s-a intamplat nimic atunci.Lui i-a placut de mine in vara, dar nu mi-a zislaughingApoi in noiembrie am inceput sa vorbim si m-am indragostit de elblushingEl mi-a spus ca ma iubeste si l-am crezut.laughing

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Bice):

Sa inteleg ca esti micuta tongue

| Bice explică (pentru Kodokuna):

Eu am 16 ani.El face 18.Deci nu suntem chiar niste copii, dar eu l-am iubit cu adevarat.

| AvrA a răspuns:

Mi-am facut cont, special sa iti raspund. Atata timp cat spui ca il iubesti, nu vei putea niciodata sa il uiti asa ca trecem peste partea cu "sa-l uit mai repede". E bine ca nu vrei o noua relatie pentru moment, nu ai face decat sa iti faci mai mult rau. Cunosc sentimentul, si cand primeam sfaturi gen "lasa timpul sa le rezolve" aveam impresia ca sunt vorbe in vant. Pentru inceput ar fi bine sa faci ceva ce ti-ai fi dorit sa faci in timp ce erai cu el dar nu puteai din cauza relatiei dintre voi (asta daca exista). Daca nu, gandeste-te doar la simplul fapt ca pentru el a fost si "este o joaca", nu merita sa irosesti sentimente, eventual lacrimi pentru o persoana ca si el. Nu vreau sa fac reclama prin a pune un link aici, dar cauta "Mircea Badea - Despre despartiri" are o logica destul de buna in ceea ce zice. Capu' sus, nu merita atentia ta. Nu mai incerca sa gasesti un raspuns la ceea ce ti se intampla acum pentru ca nu exista. Lasa timpul sa isi faca treaba.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Bice):

Nu ai cum sa iubesti pe cineva intr-un timp atat de scurt. Cand ai sa rcesti si te vei indragosti o sa-mi dai dreptate.

| DeathinVoGue a răspuns:

Nu inteleg de ce ati fost impreuna daca nu va iubiti da ma rog. nu te mai gandi la el stergel din minte si indicat ar fi sa iti indrepti atentia spre ceva mai important decat el... familie,alt baiat, prietenele, scoala etc.