| Glenky a întrebat:

Buna seara oameni buni.
Mă cam macină ceva de mult timp și cred ca ar fi adecvat să aflu și opinia altor persoane care poate se vor regasi în situația în care mă aflu eu.
Cu siguranta multi dintre noi am trait/înca traim cu părinți foarte abuzivi/încuiați sau care se comporta urât cu noi fără motiv. Eu cu prima ocazie după ce termin cu studiile si văd ce-mi rezervă viața vreau să rup orice legătură cu ei. Credeți că e ceva inuman și exagerat? (tind să menționez că am tot respectul pentru ei și le sunt recunoscator pentru tot ce au făcut pentru mine dar...) Până la urmă si eu am dreptul să-mi trăiesc viața cum vreau eu și dacă ei nu mă accepta și au cerințe de la mine pe care nu le pot îndeplini ce rost mai are să încercăm toata viața să ne suportăm. Eh. Momentan aștept să văd ce rezervă viitorul. Tot răul spre bine...

Răspuns Câştigător
| Anonim1234567891012131415 a răspuns:

Buna, si eu vreau sa fac la fel ca tine, am respect fata de ei ca m au crescut dar atat.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ma tem ca te vei intoarce ca un vrabioi la cuibul parintesc.

| Glenky explică (pentru cristimihailov):

Cuibul e daramat cu tot cu stalpul pe care era. Gasesc eu altul

| Cqarina a răspuns:

Ar fii bine daca vorbesti cu ei despre asta, daca iti tot cer lucruri care te fac nefericita/nu vrei sa le faci le spui.
Nu vor sa imteleaga, treaba lor! Tot ei o sa aiba de pierdut.

| bogdanel333 a răspuns:

Si ce ai vrea sa faci în viață prietene, totul depinde de tine, as vrea sa vorbim, uneori ma simt singur și as vrea sa vorbesc cu cineva