| GeorgianaG4 a întrebat:

Bună. Stau cu fratele meu mai mare eu am 18 ani amândoi am crescut în orfelinat ne înțelegem bine eu și cu el e mai mare cu 2 ani decât mine eu aș vrea să îmi caut părinți biologici însă fratele meu nu prea e de acord cu asta.Cum ar trebui să rezolv situația asta?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sa ii respecti dorinta.

| ioana748 a răspuns:

Fratele tau nu trebuie implicat in ce nu doreste sa faca.
Pentru el viața merge inainte si nu il intereseaza un trecut care nu il va ajuta cu nimic intr- adevar.
Tu ai identitate proprie, nu o cauta pe la biologici.
Tu esti tu, ai viata ta si ei s- ar putea mai mult sa te incurce decat sa te ajute cu ceva.
Posibil vei strica si relatia cu fratele tau.
Dar, esti libera sa faci ce doresti, chiar sa iti distrugi si viața. Ai liber arbitru, iti asumi orice consecință.
Sa ai ceva bani la tine daca ii gasesti.
Toate cele bune,

Bula
| Bula a răspuns:

Foarte des, cei care cresc in orfelinat sau adoptati de o familie, raman profund deceptionati dupa ce isi gasesc parintii biologici, care le-au abandonat.
Sunt cazuri relativ putine, cand parintii care nu-si au cautat copii timp de multi ani, au scuze intr-adevar plauzibile pentruneglijenta comisa.

| 1onur a răspuns:

Să-ți cauți părinți Adevărați, dacă el nu-și vrea părinți asta nu îndemână că și tu "trebuie" "să-l asculți pe el nu este telecomanda lui cum îți spune el".

Cautăți Mama! Nu-l asculta pe fratele tău! El nu este stăpânul tău și nici tu nu este supusa lui! Ești un om. Nu fi ca el Niciodată!