| MariaLigi a întrebat:

Bună, sunt într-o relație de trei ani de zile, simțeam ca îl iubesc atâta de mult, mai mult ca pe mine, nu îmi vedeam viața fără el și dintr-o dată de pe o zii pe alta zici ca a dispărut toată dragostea, simt ca uneori mă deranjează prezența lui și nu îmi pot explica cum se poate întâmpla de pe o zii pe alta, a mai trecut cineva prin asta? Nu vreau să renunț la el

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu a fost dragoste niciodata, doar te-ai mintit si ai fabulat, fiindca dragostea adevarata nu dispare niciodata, putand tine pana la adanci batraneti.

| ioana748 a răspuns:

De aceea se spune ca dragostea durează 3 ani.
Probabil, nici el nu a participat la relatie in mod constructiv.
Dragostea apare intr o secunda, apoi daca nu exista compatibilitate, relatia este lasata de izbeliște, scanteia se stinge si aceeași dragoste dispare tot intr o secunda.
Poate, mai bine va despartiti, sa nu ramaneti intr- o relatie conventionala.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Deci la tine s-a inchis robinetul cu dragoste.
Si te mai si deranjeaza prezenta lui.

Sigur ca au trecut si altii prin asta, cei mai multi cu tulburare de personalitate.
Ti-ai pus macar o data intrebarea "Oare celalalt cum se simte?"
Mergi la psiholog si discuta, poate reusesti sa te intelegi. Sau poate primesti un diagnostic. Cine stie?