| IonelaNespalata a întrebat:

Buna TPU!
Aceasta intrebare doresc sa o pun din cauza ca de mica copila am ramas cu o trauma.
Trauma mea fiind mai pe scurt doua cuvinte pe care daca le aud sau le vad incep sa plang,sa tremur si ma ia anxietatea si daca persoana de langa mine nu ma intelege am ganduri suicidale.
"Da tu cand?" Aceste cuvinte imi dau o senzatie tulbure si ma fac sa ma simt vinovata de lucrurile pe care chiar le-am facut si sunt vinovata incep sa devin agresiva si nu pot sa ma inteleg cu nimeni
De obicei in certurile cu iubitul meu in care stiu exact ca am o vina eu mereu ii scot ochii pentru lucrurile care s-au intamplat cu un an in urma iar daca acesta in timpul convorbirii incearca si el la randul lui sa ma scoata vinovata si sa imi spuna "Dar tu cand?" o iau razna si incep sa ma supar pe el deoarece are dreptate doar ca nu vreau sa accept adevarul.
In general cand aceste lucruri se intampla fac pe nevinovata si scot scuza ca am o trauma cu niste cuvinte fara legatura intre ele si ma supar pe ell si ii propun sa isi vade de treaba lui caci eu ma culc. Dupa ce revine incep iarasi sa ii scot ochii ca m-a lasat singura iar daca acesta imi spune ca eu niciodata nu am stat cu el, ceea ce este adevarat incep sa ma supar deoarece mi se activeaza ultimul neuron care imi aduce aminte de trauma pe care am traito.Ce parere aveti si a cui credeti ca este vina desi eu sunt constienta ca nu am toate tiglele pe casa dar nici el nu e sanatos.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii... nimic serios, doar crize de copil razgaiat, care nu vrea sa auda decat ce ii place ei.

| dullcat a răspuns:

Esti cam troll asa, nu crezi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Desi eu sunt constienta ca nu am toate tiglele pe casa.
Eu cred că îți lipsește un șurub. Se găsesc la magazinul Fierul la 2, 50 lei suta de grame.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, sunt multi razgaiati, asta este corect, tu nu vezi ca am ajuns sa bagam cutitul in gatul profilor?!
Eu ziceam ca e ok cu copiii buni sa aiba drepturi, dar la din astia obraznici si rebeli trebuiesc metode mai dure.

| Mosotti a răspuns (pentru dullcat):

De ce zici ca e troll?

| dullcat a răspuns (pentru Mosotti):

Fiindca avea 3 intrebari puse una dupa alta, intr-o ora, de aceeasi natura, in gluma/la misto.

| Mosotti a răspuns (pentru dullcat):

Aaaa, atunci ai dreptate.

| GeorgeG74 a răspuns (pentru dullcat):

Buna,sunt tot eu de pe alt cont, mi-as fi dorit sa fie troll, dar tocmai ce m-am despartit de fata asta si am vrut sa ma descarc punand toate intrebarile pe care le aveam aici pe site ca sa vad ce parere au altii despre asta, deci nu, nu e troll.

| dullcat a răspuns (pentru GeorgeG74):

Uh.poftim? Din postare pare o fata.Te-ai dat drept ea cand ai pus intrebarile? laughing

| GeorgeG74 a răspuns (pentru dullcat):

Am vrut sa vad ce parere are lumea de gandirea ei, asa ca mai bine am intrebat din perspectiva ei, era mai usor de povestit si de explicat...

| dullcat a răspuns (pentru GeorgeG74):

Nu era mai usor.Nu a inteles nimeni nimic si asta denota o imaturitate de la cer la pamant din partea ta. Puteai scrie povestea ca orice alt utilizator normal si ai fi primit mai multe sfaturi utile in acest sens.Asa, doar te-ai ales cu un cont suspendat.