| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Ce sa fac? Nu mai pot! Am luat un 4 la o materie si nu am vrut sa spun tatalui, ca sa nu se supere. Mama a aflat. Acum ma cearta tot timpul si nu mai pot. Plang, ma ciupesc, si ma musc singura de nervi! Ajutati-ma va rog! Astept raspuns urgent!

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol laughing eu cand luam nota 4 ma durea fix in fundlaughing.

| Carmina1 a răspuns:

Linistestete! Spune-i mamei tale ca nu o sa se mai intample si ca o sa inveti si o sa iti indrepti acea nota.
Baftă!

| RazzVanel_Maldiny_1992 a răspuns:

La asta nu exista raspuns nu cred ca exista un copil sa nu i-a 4 chiar si parinti tai au luat.Asta se intampla des.

| KazNNNeT a răspuns:

Spune-i ca te-ai saturat sa te mai certe ca stii ca ai gresit si iti asumi greseala si ca daca mai deschide subiectul o sa stricati relatiile.
Ai grija si treci pestewinking

| LadyCrazy999 a răspuns:

Pai, ar fi trebuit sa le spui tu parintilor despre nota, insa daca totusi asa s-a primit cerele scuze si roaga profesoara sa corectezi nota...dar important e sa le explici parintilor tai, fiindca ei te vor intelege(sper ca te-am ajutat)

| Senzaționalul a răspuns:

Asta sigur e troll.
Cum sa te certe parintii pentru o nota proasta? Parinti inconstienti>:p.
Tu, prietene, esti prea redus daca te ciupesti si te musti laughing

| MomentanNuAmNume a răspuns:

În primul rând,încetează să te mai muşti,nu eşti câine. de ce să faci toate astea pentru o notă? oricum,n-ai putea să schimbi nimic,pentru că e deja pusă.dar ai putea începe să înveţi şi să ţi-o îndrepţi. cât despre părinţii tăi, este normal să te certe, acceptă situaţia. dar, mai ales că e şi Paştele astăzi, o să înceteze la un moment dat.

| raadus a răspuns:

Daca iti iese media, nu-i nici o problema, asculta-ma pe mine.

| Adamutza_Yrynutza_1999 a răspuns:

Poi sfatul meu pentru tine este ca sa iti indrepti nota sa inveti atat cat poti si sa ai grija ca altadata sa nu mai ei aceasta nota oribila... Si asa vei vedea ca te vor lasa in pace. Si ca in fiecare zii sa faci exercitii la acea materie la care ai luat 4 ei vor vedea ca inveti ca sa iti indrepti nota si te vor lasa in pace. Nici tu nu vei mai vi nervos/nervoasa si nu te vei mai ciupi si asa mai departe.

| Yaesmin a răspuns:

Ce sa iti fac daca nu ai invatat? Spune-i ca nu se va mai intampla.

| robertpaul a răspuns:

Ce poti face? indreapta-ti notele.Ma gandesc, ca parintii tai stiu ceea ce vor de la tine, pentru a nu ajunge sa te chinui in viata.Este bine ca te-a afecta, pentru ca insemna ca-ti pasa.Nu te razbuna in suflet, pe parintii tai, pentru ca vor sa fie mandri de tine, in vitor. Uita-te in jur, peste tot someri.Este adevarat,ca acum este cea mai frumoasa varsta, sa ai prieteni, sa te distrezi, sa iesi in oras, calculator etc.Toate aceste nu vor mai conta, cand va trebui sa-ti decizi drumul in viata.In proportie de 95%, nu te vei mai putea baza, pe prietenii din copilarie, sa te ajute.Degeaba isi traiesc toti clipa distrandu-se, chefuri etc, daca mai tarziu, vor ajunge mai rau.Suferinta este cheia succesului.

| robertpaul a răspuns (pentru KazNNNeT):

Atata timp cat sta sub acoperisul parintilor, are nevoie de indrumare si sprijin.Cand te consideri independent, poti sa-ti iei bocceluta in spinare si sa batatoresti poteca.La ea nu este cazul, pentru ca este de familie buna.

| dianast a răspuns:

Nu conteaza daca ai luat 4, promite-i mamei tale ca vei invata si iti vei repara media.

| Ingerasulinocent a răspuns:

Notele nici o data nu vor arata ceea ce stim. Si care e problema daca ai luat un 4, asta e. Eu am avut la matematica 9, 10, 10. La teza am luat 7. La romana am 10 pe linie, la teza nu stiu ce nota am luat, dar nu e foarte buna deoarece teza a durat 30 minute. Daca tu stii ca ai invatat, ca ti-ai stors creeri si ca stii lectia respectiva, nu mai conteaza. Bafta si nu te mai lua dupa note, nu reprezinta ce avem noi in cap.

| MuffinBlueberry a răspuns:

Incearca ca data viitoare sa iei un 10 pentru ati putea corecta media.E destul de simplu. Daca ai (2*10 + 4 ):3 =media 8

| KazNNNeT a răspuns (pentru robertpaul):

Eu nu i-am spus sa plece de acasa laughing si doar sa le spuna ca o deranjeaza chestia asta si ca se va supara daca mai deschid subiectul si sa le spuna ca isi asuma greseala si ca isi doreste sa o indrepte. Nu am inteles fraza " la ea nu este cazul pentru ca este dintr-o familie buna "

| Alexaaxc a răspuns:

Spune-le parintilor tai, poarta o discutie serioasa despre asta, ei sunt cei care te vor intelege cel mai bine deoarece te iubesc cel mai mult si iti vor binele. Inceteaza sa iti faci rau singur/singura si concentreaza-te sa iti indrepti nota la respectiva materie, cum te comporti acum nu te va ajuta!
Sunt sigura ca etsi puternic/a sa poti trece peste momentul asta mai ale spentru ca pari un copil foarte bun caruia ii pasa de scoala. Parintii tai te vor sustine cu siguranat si la fel si profesorul care te cunoaste si iti va acorda alta sansa. Nu exista profesor care sa se buure ca da note mici unui copil bun asa ca iti va da multe ocazii sa arati ca nota asta nu te reprezinta.
Hai curaj, e nevoie doar de putina vointa si putin efort din partea ta! Succes, nu uita ca ai langa tine oamenii cei mai buni care sa te ajute: parintii tai, momentul acesta va va apropia idn ce in ce mai mult ca familie. Paste fericit!

| robertpaul a răspuns (pentru KazNNNeT):

Sti de ce este dintr-o familie buna? pentru ca pentru o nota de 4, i-au facut atata morala.Cand parintii sunt buni,ii intereseaza binele tau. Daca erau delasatori parintii, puteau s-o certe si gata.Ei in schimb, o pistoneaza pentru acea nota(scuze de limbajul folosit), pentru a devenii mai buna, sa nu cada in mainile vreunui anturaj si sa lase scoala de izbeliste. happy

| Pool77 a răspuns (pentru Senzaționalul):

Faza cu cearta te asugir draga ca nu e TROLL si la mine tot asa e cand iau o nota proasta nu mai ies nu ma it la v nici PC doar invat, invat, invat! Iar dupa acea se mira ca daca iau o nota prasta de ce nu o scriu in carnet!