| anonim19987 a întrebat:

Buna TPU ..Am rezolvat problema cu ai mei ca sunt insarcinata la 14 ani au avut o reactie urata rau.Dar a trebuit sa accepte nu au putut sa ma lase pe străzi fara nici un ajutor ..si au fost de acord.am fost la medic si am 3 luni si o săptămână.Mi s-a spus la medic ca pot naste si natural dar si cezariana depinde daca nu apar complicatii pe parcursul sarcinei dar mi-a zis ca e mai bine sa nasc natural, Cum credeti ca ar fi mai okay sa nasc? si ce ar trebui sa stiu despre nastere dupa ce nasc? ce mi se intampla? Nu am cu cine vorbi chestii de genul mi-e rusine ...va rog nu fiti rautaciosi bebe a fost o greseala imensa am fost naiva ...la anul voi merge la scoala,! Nu ma judecati va rog

Răspuns Câştigător
| Strutzy a răspuns:

Cu totii gresim. Trebuie multa intelegere. Nu a cerut decat sfaturi. Nu a cerut bani, pomana, etc. E debusolata.

44 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta sa te informezi de pe internet.Gasesti tot felul de carti, articole pe google sau chiar materiale video pe yotube:
https://www.youtube.com/watch?v=mLabsj5ahY8 (in dreapta ai recomandari de alte videoclipuri utile).In ziua de azi e mult mai usor decat pe vremea parintilor sau a bunicilor.Gasesti informatii peste tot, trebuie doar sa le cauti.Si ia-ti notite.
Sarcina usoara!

| darrio2007 a răspuns (pentru Strutzy):

Bravo! Sunt mai mic cu 3 ani decat tine.
Am dat sfaturi destule in asemenea cazuri, pe acest site. Dar nu se va lipi nimic de generatia actuală. Pentru ca le diferă gandirea.

| Strutzy a răspuns (pentru darrio2007):

Nu ne putem opune valului creat de unii ''destepti'' pe care-l urmeaza tinerii. Credeti ca imi place ca nu se casatoresc, ca beau pana nu mai stiu de ei, ca se drogheaza, ca nu merg la biserica, ca nu citesc Biblia, ca nu traiesc ca buni crestini respectand decalogul? Putem sa-i educam. Credeti ca mie imi place cum se prezinta generatia tanara?

| anonim19987 explică (pentru FindMyName):

Am vorbit de educatia sexuala dar am picat in plasa ...si ma târât in pat

| anonim19987 explică (pentru darrio2007):

Asta e merg inainte cu bune si rele ..parintii nu am mama ieri venise in Ro si m-a ajutat cu cele necesare

| Solann a răspuns:

Nu poti vorbi cu parintii, nu poti vorbi cu fratele, nu poti vorbi cu matusile si uite unde ai ajuns! Scoala internetului te-a nenorocit.
E mai bine sa nasti natural daca nu sunt complicatii. La cezariana iti taie burta. De sus pana jos. Si pana se prinde... vezi tu dureri. Daca fatul este foarte mare si te "taie jos", taietura este mica. Si nu risti sa se desfaca operatia.

| haileewatson a răspuns:

La doctor intrebi! Si gaseste un adult capabil in viata ta care sa te sfatuiasca. O matusa, verisoara, etc, daca spui ca nu poti vorbi cu mama.

| haileewatson a răspuns:

Cine a profitat de tine? Unde e tatal copilului?

| Fatamuntilor a răspuns:

Nimeni nu e masura sa te judece!
NU esti nici prima, nici ultima adolescenta care deveni mamica.
Dar asemenea hotarari le iei cu familia

| anonim19987 explică (pentru darrio2007):

Fiecare gresim in viata tu nu stii ce s-a intamplat cu adevarat de judecat ma poate judeca Dumnezeu asa cum sunt cum nu, Am ales sa mi pastrez copilul si apoi sa mi continui scoala altele isi lasa si scoala si apoi omoara, sau abandoneaza nou-nascutul.de judecat ne poate judeca cel de sus atat. nimeni nu e in stare sa ne judece cel de sus stie ce are de facut.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim19987):

De acord, toti gresim.
Dar pana la Cel de Sus, hai sa ne mai gandim si noi, cand vrem sa facem ceva.
Exemplu, cazul tau. Ai doar 14 ani.
Viitorul tau va depinde doar de acel copil. Alta era, la alta varsta si casatorita.

| anonim19987 explică (pentru darrio2007):

Asta e am zis si m ai zis viata merge inainte, Un copil e binevenit pentru mine si e o binecuvantare la inceput voiam sa fac avort dar mama mea din straintatate m-a sustinut si incurajat sa l pastrez.

| anonim19987 explică (pentru Strutzy):

Adevărat,Respect din partea mea si multa sănătate, Eu nu beau nu ma droghez la fel si el e un om bun dar ne a luat valul si am gresit ca suntem tineri!