| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va cer si voua parerea:
Imi place de un tip,dar familia lui nu este prea bine vazuta pe aici. Nici familia mea nu-i suporta pe ai lui si uite asa, numai ca noi doi,suntem foarte buni prieteni, dar nu stiu cum o sa reactioneze parintii ca vorbesc cu el sad
Ma ajuta si pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

E doar invidie ce spun oamenii, atata timp cat nu au dovezi! Iar parintii tai, daca sunt oameni inteligenti nu vor zice nimic, il vor trata ca pe un baiat normal si nu vor apleca urechea la zvonuri. Acum nu prea stiu daca vor fi de accord cu baiatul daca tu ai o varsta cam micuta, poate cu conditia lui in societate da, dar cu varsta ta frageda de a avea un iubit nu! Sunt din alta generatie, stiu ca generatiilor mai apropiate li se pare normal sa ai iubit la 14 ani, atata timp cat respectati normele moarale! :*

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu conteaza cum reactioneaza, conteaza sa faci ceea ce simti.

| SkyPilot a răspuns:

Gandeste-te ce argumente ai avea ca sa il aperi pe baiat in fata parintilor tai (are o influenta pozitiva asupra ta, se preocupa de viitorul lui etc.). Probabil ca vei avea astfel de discutii. Daca ti se pare ca le faci fata cu success, urmeaza-ti inima. Daca nu, incercati sa fiti mai discreti la inceput.

| NoName0x0 a răspuns:

De ce nu.i asa bine vazuta familia lui? big grin

| Vanessa72 a răspuns (pentru NoName0x0):

Pai mama lui lucreaza in Germania si oamenii spun ca fac treburi murdare.

| Smileygirl23 a răspuns:

Ce varsta aveti fiecare dintre voi?

| Vanessa72 a răspuns (pentru Smileygirl23):

Eu-14
El-16

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu cred ca nu te lasa sa vorbesti cu el pentru ca esti micuta, si hai sa fim seriosi, chiar crezi ca la 14 ani ar fi indicat sa ai prieten? orice parinte asa ar reactiona.
Fiecare parinte doreste tot ce este mai bun pentru copilul sau, iar daca familia baiatului nu este vazuta bine, au motive intemeiate sa le fie teama
Eu zic sa mai astepti sa faci cel putin 16-17 ani si vei vedea ca atitudinea parintilor se va schimba.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si intreaba-i ce stiu de familia baiatului.
Dupa ce scrii tu familia baiatului are o repurtatie proasta sau intre famiile voastre a fost ceva in trecut.
Parintii tai nu te lasa cu baieti in general, sau cu baieti in general?

| Vanessa72 a răspuns (pentru NoName0x0):

Bineinteles ca respectam normele! :*

| Vanessa72 a răspuns (pentru caramela):

Multumesc pentru sfat! :*

| NoName0x0 a răspuns (pentru Vanessa72):

Mersii de fundita!