| anonim_4396 a întrebat:

azi am intrat pe id prietenului meu si am vazut o conversatie mai veche cu o vecina de a lui in care el ii spunea totul ce faceam noi. fata aia i-a spus prietenului meu ca mama mea e la produs si nici macar nu e adevarat ea nici macar nu o cunoaste pe mama mea, iar el i-a spus fetei aleia ca cica si lui i-a spus maicasa la un baiat de la mine din clasa ca mami e la produs in Spania iar mama baiatului aluia nici macar nu o cunoaste pe mama mea doar din vedere asa. mama mea lucreaza la sera in Spania si este foarte greu acolo deoarece este o caldura de 2 ori mai cald ca aici. nu este la produs cum barfeste lumea intrebarea este ce sa fac cum sa vorbesc cu el dau funda pentru cine ma ajuta cel mai mult

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Buna Andreea. Nu toti cei ce pleaca in Spania se duc la produs. Lumea vorbeste ca sa aiba ce face. Sa spunem totusi ca "lumea" are dreptate..cine sunt ei sa o judece? Asa ca nu-ti face griji pentru vorbele lumii, caci gura lumii nici pamantul nu o astupa. Te sfatuiesc sa vorbesti cu mama ta si sa-i spui clar ce vorbeste lumea si ca te doare. Vorbeste sincer cu ea si indiferent de raspunsul ei nu o judeca. Cat despre prietenul tau... halal prieten mai ai daca vorbeste cu vecina (si poate cu toti prietenii vostri) tot ce faceti voi. Iti face placere ca toti sa stie intimitatile tale? Sfatul meu este sa il lasi indiferent cat te va durea, caci lupul isi schimba parul, dar naravul ba. Spune-i clar si raspicat ca ai vazut mesajele si ai sa vezi reactie pe capul lui: mare minune daca nu il va scoate din sarite si iti va spune ca nu mai vrea sa fie cu tine pentru ca nu isi doreste sa fie controlat (reactia cea buna ar fi sa recunoasca greseala si sa isi ceara scuze). Alegerea iti apartne daca doresti sa ai in continuare asemenea prieten si sa stie tot cartierul ce faceti voi sau nu. Succes

19 răspunsuri:
| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Eu as avea o discutie cu adultii aia mai intai apoi cu copii. Trebuie sa ai putin tupeu intr-o astfel de situatie.

| lovin4happyness a răspuns:

Hei happy..pai ar trebui sa-i spui prietenului tai sa aiba mai multa incredere in tine daca totusi te considera "persoana iubita". Daca el continua sa o asculte pe aceea fata inseamna ca o place si ca nu gaseste alta cale decat postea aceea cu "mama ta la produs" ca sa se desparta de tine...

| Alejandra4785 a răspuns:

Ceai fatoo mama mea nu e la produs

| AnnaGabriela a răspuns (pentru Alejandra4785):

Serios? daca sunt vorbe de adulti, sigur nu sunt minciuni.

Pe bune acum, daca maicata se duce la produs, tu crezi ca ti-ar zice?

| bmerry a răspuns:

Parerea mea este ca lucruruile cu "produsul" sunt doar niste barfe si lucruri spuse din invidie. Cred ca prima persoana cu care trebuie sa vorbesti este mama ta si sa ii explici cum stau lucrurile. Apoi,daca ai o relatie bazata pe sinceritate cu prietenul tau, spune-i ce te-a deranjat si va intelege daca te iubeste. Chit ca...tin sa mentionez ca nu ai facut foarte bine ca ai citit conversatiile, adica totusi, e vorba despre intimitatea lui. Daca asculti barfele iti faci mai mult rau, tocmai de aia, evita-le!

| Gogu06 a răspuns:

Cel mai simplu mod sa stii ca nu te minte mama ta este sa o intrebi cat castiga intr-o luna sau cu cati bani vine acasa. Daca in urma calculului iti da vreo suma mare e la produs sigur laughing, daca iti cumpara jucarii scumpe, daca v-ati mutat in alt apartament de 3 ori mai scump, daca ti-ai construit o casa de 2 ori mai mare, asa iti dai seama. Daca castiga putin, gen pana in 2-3mii de euro, nu cred ca e la produs.

| Denissa_Deni_1998 a răspuns:

Incearca sa vb cu baiatu. explica`i ca nu e adevarat si o sa inteleaga el. fi si tu mai tupeista

| ChristinaDeath a răspuns:

Ai putea, in primul rand, sa inveti cum se scrie corect...

| TraficDeMentosane a răspuns:

Cand te intalnesti cu el, nu mai tragi de tim p, ii spui clar ca ai aflat despre aceasta barfa despre mama ta, si spune-i ca NU este adevarat, si ca tu speri ca el nu crede spusele unor persoane care nici macar nu conosc situatia ta/al mamei tale. Daca tine la tine, atunci are si inceredere in tine, te va crede big grin.
Succes, si imi pare rau despre ce s-a intamplat sad!

| AndreeaDeea123 a răspuns (pentru AnnaGabriela):

Hai mah, dc sperii copilu'?big grin

| AndreeaDeea123 a răspuns:

Nu mai asculta barfele altora.Si daca ai o relatie buna cu mama ta ai putea sa o intrebi ce lucreaza!

Si chiar daca ar face-o (dar te asigur ca nu o face), dar daca ar face-o ar face-o pentru. tine.

| AliGab a răspuns:

Habar nu ai pe ce lume traiesti

| AliGab a răspuns:

Incearca ca data viitoare cand iti faci un prieten, relatia voastra sa fie bazata pe sinceritate si incredere reciproca, nu pe verificari disperate de o parte sau de alta. Toate bune

| ilovei a răspuns:

Parerea mea este ca adultii care scot vorbele astea sunt invidiosi. este adevarat ca daca o femeie, aici in tara, a fost cu 2-3 barbati, sau e divortata, sau vine mai rar acasa, gata, e dusa la produs. este adevarat ca sunt femei care sunt duse la produs. eu cred ca ar trebui sa ii ceri prietenului tau niste explicatii.winking

nony
| nony a răspuns:

Multe sere au produs femei in Spania ...sau era invers?!

| Alejandra4785 a răspuns (pentru AndreeaDeea123):

Pai eu am fost in Spania acolo si ea lucra la sera fiindca si eu am fost cu ea acolo unde lucreaza

| AnnaGabriela a răspuns (pentru AliGab):

Ai tu habar? Nu cred.

| Alejandra4785 a răspuns (pentru AnnaGabriela):

Hai mai du-te dracu de catea pa du-te dracu si nu mai scrie fa pa hai ca deja mi-ai facut 100000 de draci

| Alejandra4785 a răspuns (pentru AndreeaDeea123):

Ea nu e la produs ce naiba nu intelegeti