| Bl0ndu12 a întrebat:

Ce devine vara soției fratelui meu pentru mine?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

O ruda prin alianta, din punct de vedere practic nu inseamna aproape nimic.

9 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

O tentatie.

| siriusblack98 a răspuns:

Absolut nimic nu vine pentru tine.O poti lua de nevasta

| LPCTSTR a răspuns:

Nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Devine vara de gradul 2 prin alianta.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Cele 2 familii sunt incuscrite.Deci vara cu fratele sunt cuscri.La familiile incuscrite, impedimentul de rudenie la casatorie este pana la gradul 5.De la gradul 6 se pot casatori.Voi sunteti de gradul 7.Asta in canoanele bisericii ortodoxe.Depinde ce religie aveti amandoi. Oricum adresati-va preotului.

| Rogozea_Bogdan_1977 a răspuns:

Nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O posibila viitoare iubita dacă vrei sa vezi din perspectiva asta laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Irina_Angi_1970):

Din câte știu, nu e bine ca 2 frați sa se căsătorească cu 2 sorori sau frate și sora cu sora și frate. De verișori nu știu nimic, deci poate avea relație cu ea, fără nicio grija/problema!