| anonim_4396 a întrebat:

Dau funditawinking. a am o problema.sa incep cu povestea mea.

Acum un an am stat cu un baiat X vreo 1-2 luni si apoi am cerut o pauza pe motiv ca trebuie sa ma gandesc la relatie( relatia a fost una la distanta, nu ne-am vazut niciodata). dupa 2 saptamani m-a contactat prietenul lui cel mai bun.am vorbit. mi-a propus sa stam impreuna dar prima data am refuzat pentru. ca nu vroiam sa le stric prietenia. dar pana la urma am stat.am avut o relatie de 7 luni in care ne vedeam cam o data pe luna. a fost frumos, o experienta placuta.ne-am despartit in iulie dar am ramas foarte buni prieteni.( eu nu-l mai plac, nici el). Problema este ca am vorbit din nou cu X si mi-a marturisit ca inca ma place.si eu il plac de la un timp. el a avut o pritena de cand a inceput vara si dupa ce am vorbit intr-o seara, a doua zi s-a despartit de ea.

Distanta nu e o problema deoarece sora mea face liceul in orasul in care sta. deci ne-am vedeam cam o data la 1 luna si ceva. El tine la mine, simt asta. Mi-a zis-o si prietenul lui cel mai bun( cel cu care am stat 7. e o situatie ciudata.nu vreau neaparat sa fie o relatie, adica am fosr 14 ani. vreau sa-mi vad de scoala si sa fac ceva in viata. dar simt ca am nevoie de cineva care sa fie alaturi de bine in probleme personale( in afara de familie), sa ma sprijine si sa ma inteleaga

Va rog sa ma sfatuiti in legatura cu ce ar trebui sa fac... ce ar fi normal sa fac...

Dau fundita...Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eh
Asa invata'
O sa se trezeasca' la 18 ani
Ca nu stie ce e aia relatie
Nu o sa stie nimic o sa o ia toti de fraiera'
Mai bine acu de mica ca sa stie cand va fi marewinking
Sfaturi primesti dar o sa ai parte si de critici
Asa e lumea wtf?
Si mie imi sare tzandara cand sunt criticat...
Dar o data ce am pus intrebarea imi asum si unele criticilaughingaltele le mai si comentezbig grin

6 răspunsuri:
| madaa_9439 a răspuns:

Aa. wow! la 14 ani ai fost cu unu 1-2 luni si nu v-ati vazut niciodata? deci a fost iubire pe mess.aham.si el cum te place? din poze? aham.stii tu singurica ai zis ceva intelept in intrebare/poveste.ai doar 14 ani! lasa baietii ca nu dispar ei de pe fata pamantului.Invata, fa ceva interesant pentru varsta ta, ca pentru pupici si imbratisari si copii ai tooot timpul din lume.ca nu murim in 2012!
si... da urat! ai stat cu x, v-ati despartit, te`ai combinat cu y, x si y sunt prieteni buni, da x are prietena, da` a vorbit cu tine pe mess si s`a despartit de aia. aham, vrajealaaa!
copilariti fratilor ca la 30 de ani o sa plangeti dupa anii astia!

| madaa_9439 a răspuns:

Pai si nu ai inteles nimic din ce au zis toti? las`o balta! esti mica.isi bat joc de tine!
bai da toti copiii de pe TPU sunt cu gura mare si nesimtiti?
unu` nu sunteti in stare sa scrieti corect da` voi aveti probleme in dragoste.si mai si comentati!

| simona_3709 a răspuns:

Hey :*
Cred ca cel mai bine ar fi sa-i uiti pe amnd2.
o relatie pe mess nu se poate numi relatie. adica nu se bazeaza pe o dragoste adevarata. e doar o persoana in spatele unui calculator. inteleg ca te vedeai cu el o data pe luna. darthinking cel mai adesea relatiile la distanta nu rezista pentru ca intervine infidelitatea. Sfat : Uita-i pe amandoi, continua clasa a 8-a si nu te mai gandi la iubirehappy asteapta liceul big hug [ la 14 ani nu este o iubire adevarata este una de adolescent.la varsta asta iubirea raneste. oh go on]

| MysteriousVIP a răspuns:

Nu vezi ca baietii isi bat joc de tine, a stat ala cu tine, acum vrea si primul, maturizeaza-te draga mea.Si relatiile nu sunt pentru tine esti inca mica, traieste-ti viata, invata sa fi cineva. Baftawinking

| Nothing05 a răspuns:

Eu vroiam sfaturi...nu criticiwinking

| zetabite a răspuns:

Cel mai bine sa te adresezi unui psihilog. Acesta are multa experienta si te va aduce la ideea cea mai buna. Daca tu il cunosti pe acest baiat si ai destula incredere in el, atunci totul e OK, dar daca nu ii cunosti familia si anturajul, mai ales ca vei putea merge rar la el si in timp ce vei lipsi nu vei sti ce va face, atunci mai bine o lasi balta.