| fantomataiubita a întrebat:

TPU! Dupa ora 7 m-am visat cu mama persoanei iubite cu care nu am facut inca cunostinta. Se facea ca urcam pe scari intr-o cladire ca un fel de spital dar trebuia sa ajung la 5 nu stiu pentru ce si ma oprisem la 4 nu mai retin de ce (cred ca nu nimerisem sau nu puteam decat greu sa intru cumva) dar cautam sa ajung la 5. Si la 4 am trecut prin camere, iar intr-o camera de spital cu un singur pat era si ea si primea ceva ajutor sau mai bine zis ingrijiri. Nu era salon, era o camera. Nu stiam cat de grav e dar in vis am vazut-o acolo o data dar si a doua oara cred si de fiecare data aveam impresia ca primeste un fel de ingrijiri si se ridica si pleca. Si am dat buzna acolo pentru ca nu stiam cum sa ajung la 5, iar ea parea amuzata de mine ca persoana dar eu ma faceam ca nu o cunosc desi stiam cine e iar ea desi nu facusem cunostinta cu ea nu a zis nimic. S-a aratat amuzata. Si dupa nu mai stiu ce s-a intamplat dar parca mi-am cerut scuze personalului, iar dupa aveam impresia ca am vazut-o alta data cand a primit ingrijiri acolo a doua oara insa nu stiam eu de cate ori a ajuns acolo. Iar mai apoi am avut impresia ca se bagase in dreapta acelui salon din mijloc, unde era o clasa de scolari (intre ele era un coridor) si era o fata a ei tanara (nu stiu daca persoana pe care o iubesc sau alta fata care era tot a ei pentru ca mai mult doar stiam acest lucru). Aveam impresia ca mai mersese acolo la scoala dar nu stiu daca exact dupa ce trecea mai inainte pe la spital. Adica daca facea tot timpul asa. Si stiu ca pe coridorul ala nu mai stiu ce s-a intamplat decat ca voiam sa ajung la 5 si apoi a venit o mama pocaita dar fetitele ei doua au insistat sa o duc la 5 unde nu mai stiu acum daca mai doream inca sa ajung si nu voiam sa plec din acest loc dar fetitele alea si cu mama lor pareau sa mearga in aceeasi directie iar ele nu stiu daca stiau unde e 5-ul dar voiau sa o duc pe mama lor. Nu stiu daca ele ajungeau la 5 sau paraseau cladirea. Cred ca fetitele voiau sa o paraseasca dar nu sunt sigur. Simteam ca ultimele persoane de sex feminin, acestea trei, erau penticostale. Dar nu cred ca simteam nimic pentru ele, doar ca prin insistenta lor am vrut totusi sa le ajut. Cladirea care din spital parea acum scoala. Ce ar putea reprezenta visul?

8 răspunsuri:
| Arummaculatum a răspuns:

Sunt multe de zis.Tu esti pocait? Pentru altii visele nu inseamna nimic eu cred ca sunt multe lucruri care le visez si se intampla. Vorbeai de etaje. Daca trebuia sa urci e bine, intotdeauna e bine sa urci trepte.Tu incerci sa o eviti pe mama prietenei tale? de multe ori nu trebuie sa te gandesti la un vis fireste pot sa insemne multe, poate sa fie doar o bucatica din visul tau care sa se intample in realitate.Ai ceva incercare inaintea ta daca tu vroiai etajul 5 si tot aparea situatia aia necunoscuta inaintea ta, deci o sa apara ceva si tu nu o sa poti sa eviti situatia, poate o sa fie vorba chiar despre mama prietenei tale. Poate o sa va intalniti din greseala, poate femeia din visul tau ai vazut-o ca fiind mama prietenei tale dar de fapt este alta persoana care poate va aparea intr- o situatie. Poate femeia respectiva este pocaita si la fel si fetele ei si ea vrea si pentru tine acelasi lucru adica etajul 5 pocainta. Poate la fete nu le place pocainta dar poate tu esti mai ascultator si vei ajunge la erajul 5 si vei fi un model si pentru fete.Sunt multe lucruri dar asa ar trebui gandite. Daca te plictisesti mai trimite- mi mesaj si vorbim.Numai bine

| tfantoma a răspuns (pentru Arummaculatum):

Nu mai imi pot accesa contul. Nu, nu sunt neoprotestant, sunt ortodox. M-a dezamagit persoana iubita cu ceva ieri dupa-masa si m-am necajit foarte tare, dupa care m-am pus in pat si m-am rugat la Dumnezeu. Si am adormit. Nu, nu incerc sa o evit pe mama ei, cred ca am vazut-o recent si m-a privit intens chiar daca era la departare. Pare o fiinta blanda desi nu pot sa fiu sigur necunoscand-o. Cert e ca ea in vis parea amuzata de mine dar nu intr-un mod rau si era la etajul 4, la fel si fata ei la care mergea la scoala. Si eu cand am urcat pe scari mi-a fost greu sa ajung la 5, desi acolo trebuia sa ajung. Nu stiu daca nu era si familia mea cu mine. Nu mai retin, dar m-am bagat la 4. Si familia aia "pocaita" de trei persoane, de fapt fiicele femeii, insistau sa ma duc la 5 cu femeia. Ma tem numai sa nu fie un semn ca nu pot evolua spiritual cu ea/ele (fiica si mama). Dar de ce ar fi aparut si mama ei? Si oricum la scoala nu sunt sigur ca nu era o alta fiica. Aseara nu am gandit asa dar acum dupa ce te-am citit am cantarit si aceasta ipoteza. Adevarul este ca mi-a ramas intiparita aceasta persoana in minte, adica mama ei si pentru ca simteam ca ceva s-ar putea sa nu fie in regula cu ea fiind foarte obosita, de asemenea stau aproape langa spital si am avut unele nemultumiri legate de persoana iubita - fiica ei. Uneori am inceput sa si privesc viata cum ca as putea schimba unele persoane. In bine, printr-un exemplu bun nu neaparat sa le impun ceva. Nu tin neaparat sa fiu vreun guru spiritual desi cred ca la un moment al vietii mele as putea ajunge mai indrept spre acest aspect pentru ca probabil acesta este scopul ei si nu partea economica si chiar si educativa care nu e completa daca nu cuprinde si partea spirituala. Totusi persoana mea iubita este familista si iubitoare dar uneori tind sa cred ca aluneca. Eu zic ca si-ar dori mai multe cu mine, poate ca unele m-are aprecia foarte mult. S-atunci nu merit un tratament "preferential". Si eu am vise ce se adeveresc insa in acele vise ale mele apare intotdeauna un obiect iar acum pare subconstient dar nu sunt sigur. Modul in care ne-am indragostit noi a fost ceva frumos si magic. Momentan nu simt din punct de vedere spiritual ca ar trebui sa ma schimb foarte mult, dar poate ca si acum traiesc in pacat si nu mi-as dori sa traiesc si mai mult in pacat. Iar la un moment dat poate ca as putea fi chiar si strict si disciplinat. Am o viata cam fara directie si dezordonata. Sau dezorganizata, nici nu stiu cum sa ii spun. Desi moral nu m-am schimbat enorm insa nu stiu daca trebuia sa o fac macar putin, poate ca si in trecut trebuia sa mai corectez. A, si sa nu uit, cat despre femeia pocaita sa stii ca nu stiu cine ar putea fi, nu era aceeasi cu mama persoanei iubite. Iti multumesc pentru cuvintele frumoase de pana acum

| tfantoma a răspuns:

Acum sincer, eu nu imi doresc o femeie parsiva. N-as spune ca e conflictuala, aici nu e vorba de niste stari personale pe care le putem avea toti dar de niste lucruri pe care le-a facut si m-au durut foarte mult. Si care au fost intentionate. Are duh sfant sau nu? E liniste si armonie cum s-ar mai putea numi? Trebuie sa inteleaga ca sunt altfel, fara sa nu par lipsit de modestie dar cred ca nu sunt chiar ultimul barbat pentru ca nu i-am facut rau voit niciodata. Parca o si vad cu religia desi nu sunt sigur. Mie personal mi-ar placea ca partenera mea de viata sa fie o persoana cat mai buna, iar nu pot sa zic nici ca as fi o fiinta plictisitoare.

| tfantoma a răspuns:

Vrea sa se si simta speciala, dar e deja speciala pentru mine. Nu pot sa le inteleg pe femeile astea si noua barbatilor nu ne seamana decat putine. Sunt parte din Creatie dar parca aproape fiecare se aseamana cu Eva.

| danay72 a răspuns:

Azi visele nu mai inseamna nimic, Dumnezeu vorbeste prin Biblie, nu vise.

| Arummaculatum a răspuns:

Dar tu ai intrebat-o e prietena ta daca este pocaita? Numai Dumnezeu da duh sfant, asta nu inseamna ca nu mai gresesti niciodata. Oricum e greu sa gasesti jumatatea, mai ales asa cum ti-ai dori.Tu poate ai gasit-o eu cred ca sunt prea pretentios de la o fata.

| Lawliet14 a răspuns (pentru danay72):

Dumnezeu iti poate vorbi oricum, El este Atotputernic.

| danay72 a răspuns (pentru Lawliet14):

Da,iar azi a ales metoda de a vorbi prin Biblie.