| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 12 ani(implinesc 13 in Mai), iar tatal meu bea incontinuu...nu mai stiu ce sa fac crying( mama mea a divortat de el, ca o batea cand era beat...m-a batut si pe mine la varsta asta! cu bata.a vrut sa ma omoarestraight face Era ingrozitor..mama mea acum e in tara.dar pleaca in martie in strainatate.VA ROG DIN ADANCUL SUFLETULUI CUM SA FAC SA MERG LA MAMA? CA NU MAI SUPORTT
crying((((( FUNDA URGENTT!

Răspuns Câştigător
| tranquila1 a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin asa ceva dar nu cu parintii happy tatal mort iar mama in Italia happy unchiul o batea pe bunica chiar daca stam in case separate happy pana si de Craciun s-a intamplat :3 a fost ultima oara deci se intampla o singura data pe an de cand venise din armata. vreau sa iti spun ca pana eu nu am avut curajul sa infrunt situatia ( nu a fost usor deloc!) nu am avut o viata usoara sad eu te sfatuiesc sa imi dai add la adresa : alina_petronela_99 si sa iti dau mai multe sfaturi despre cum poti sa scapi de teroarea de acasa sau daca nu vrei happy sa ii spui mamei tale ca vrei sa mergi cu ea sau sa stai la o ruda pana are posibilitatea sa te ia la ea happy sau sa anuntati autoritatile ( protectia copilului) asa mama te va lua asupra ei happy daca ai lovituri ( te mai bate sau mama ta sa fie batuta de el ) sunati la politie happy si rugatii sa va duca sa va faceti un certificat medico legal happy va duc ei cu masina chiar in acel moment o sa te controleze si o sa iti dea o foaie pe care scrie ca ai fost lovita de tata ( sau mama a fost lovita de el ) asa mama va putea sa te ia in custodie happy. Te pup! Mult succes! happy Be happy orice ar fi! Daca vrei contacteaza-ma : alina_petronela_99 iti dau si nr de telefon daca vrei sa te descarci o sa te ajut cu placere. Pup!

14 răspunsuri:
| maria22082 a răspuns:

Apelati amandoi(tu si mama ta) la autoritati...stai linistita, nu te va lasa mama ta cu el. Daca au divortat, tu in custodia cui ai ramas? Iar daca ai ramas in custodia mamei tale, atunci tatal tau numai prea are drepturi asupra ta.

| Stefy_Aly_1998 a răspuns (pentru maria22082):

Am ramas la tatastraight face ca atunci mama statea doar intr-o garsoniera cu bunica si bunicu///tata avea casa, tot....si la al am ramas...dar m-am saturat crying

| maria22082 a răspuns:

Daca ai nevoie de o persoana cu care sa vorbesti poti sa adaugi idu asta: maria.gabriela228

| maria22082 a răspuns (pentru Stefy_Aly_1998):

Ce mama isi lasa copilul cu un om care pe ea o teroriza?

| ClassyAndSassy a răspuns:

Apeleaza la autoritati, nu sta

| lary1399 a răspuns:

Apeleaza la autoritati, prieteni de familie sau orice alte cunostinte si mai ales vorbeste cu mama ta.

| Isabella95 a răspuns:

Imi pare rau de situatia ta
Incearca sa vorbesti cu tatal tau spune-i cum te simti, si daca nu apeleaza la autoritati!

| Fatamuntilor a răspuns:

Mama ta stie de problemele tale? Ii spui asta cand vorbiti la telefon?
Poti apela la telefonul Copilului gasesti numarul www.telefonul copilului.Vei fi preluata de un cosilier si indrumata ce sa faci.
Totusi... nu ai bunici sau alte rude unde sa te muti?

| neaivan a răspuns:

Imi pare rau pentru situatia ta! Daca il declari la politie si la protectia copilului s-ar putea sa te duca in centru de plasament. Cand e biat nu mai sta cu el du-te la neamuri!

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Suna la telefonul copiilor sau du-te stai cu bunici.Pa, pa

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sună cu încredere: http://www.telefonulcopilului.ro/
Copilăria ta nu trebuie distrusă!
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| doc69 a răspuns:

Suna la telefonul copilului ei te vor ajuta

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Stefy,

Intelegem cat de greu iti e acum. Tocmai de aceea vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| tranquila1 a răspuns (pentru tranquila1):

Multumesc pentru funda! Dar mai mult m-as bucura sa stiu ce s-a intamplat pana la urma. Ce ai facut pana la urma? sad