| Madutzza98 a întrebat:

imi puteti spune niste combinatii de nume de băieti? Eu m.am gândit la Roberto-Damian imi place foarte mult dar mai sunt in familie inca doi copii cu numele de Roberto

5 răspunsuri:
| pinkpityc a răspuns:

Christian-Daniel
Stefan-Alexandru
Radu-Mihai
Mihai-Alexandru
Ionut-Daniel

| CuriousStuff a răspuns:

Nu mai chinuiti copiii, puneti-le un singur prenume.
Pentru ca toata viata o sa fie nevoiti sa-si scrie peste tot cate 2 chiar daca ei nu o sa foloseasca niciunul. In plus sunt sanse mai mari sa le fie puse la indoiala acte oficiale, daca cumva cineva uita sa treaca un prenume, sau undeva e cu cratima si undeva nu... Nu stiu de cate ori mi s-a intamplat sa trebuiasca sa fac acte a doua oara pentru ca nu am scris eu sau cel/cea de la ghiseu si al doilea prenume, sau sa platesc taxe de doua ori... Eu ma gandesc serios sa renunt la unul.

| Ivy86 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai inspiri din telenovele. Încearcă nume românești sau grecești dacă to vrei ceva deosebit.

| OMFGConrad a răspuns (pentru Ivy86):

Să nu facă cum vrea, să facă cum vrei tu. laughing)

| Ivy86 a răspuns (pentru OMFGConrad):

E alegerea ei și normal, aici ea a cerut sugestii. Dar in caz ca nu ai observat în jur sunt numai copii cu nume din telenovele Alberto, Eduard, Ricardo, Lucia etc.
Oricum alegeri inspirate îți doresc.