| anonim_4396 a întrebat:

sunt deja de un an intr-o relație și am aflat de la o cunoscuta a prietenului meu ca a avut alta înaintea mea pe care a bătut-o foarte tare cu bata și picioarele incat era toată vanata. Am vorbit cu mama lui pe tema asta care mi-a spus ca de fata cu ea i-a dat o singura palma fiindcă îl înșelase. Am crezut-o și nu am vb cu el pe tema asta fiindcă o cunosc de o persoana sinceră, insa recent o ruda de a lui se scapă cu gura și îmi povestește aceeași istorie ce îmi povestise cunoscuta lor. Pe mine el nu m-a bătut dar e la fel de gelos și posesiv cum era cu fosta, in suflet mi-e frica la ce ma pot aștepta, ar trebui sa fug de el?

Răspuns Apreciat de Editori
| crud a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as gandi cam asa:
1. stiu de la mai multe persoane ca este violent
2. as putea vorbi cu el, dar fie m-ar minti spunand ca nu e adevarat intru totul si ar prezenta tot felul de justificari, fie s-ar enerva si posibil sa-mi scape si mie una
3. daca dispar fara sa ii explic, tot rau este, pentru ca m-ar cauta si nu m-ar lasa pana nu explic ce se intampla
4. "daca mai multi spun ca esti beat, du-te si te culca" prin urmare, daca toti mi-au spus sa fug de el, inseamna ca asta e cel mai bun lucru.
Concluzia o poti formula singura

19 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pleaca de langa el, uita de el pentru ca mai devreme sau mai tarziu te asteapta aceeasi soarta! Astfel de oameni nu merita pe nimeni! Ar trebui sa ramana singuri

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pleaca cit mai repede!

| Endoryus a răspuns:

Stai linistita ca iti vine si tie randul cat de curand.

| Plato a răspuns:

Cu siguranță ar trebui.

| Demidol a răspuns:

Eu zic sa renunti pana nu e prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce fantezii ai.

| Tanase_George_Si_1984 a răspuns:

Daca este gelos din fire, va face un motiv din orice nimic sa te pocneasca. Si vei sta mereu cu frica..."Daca fac asta, o sa se supere?". Într-un final, la asta ajungi.

| mihaigrecu345 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) adevarat!

| Freya1 a răspuns:

Dacă este violent, posesiv si gelos sigur nu te asteapta o viață roz.

| Simpatic a răspuns:

Lupul isi schimba blana dar moravul ba...acum depinde daca fugi sa nu te prinda.
Oricum un asemanea om nu se va schimba asa ca faci ce stii tu mai bine, dar ai grija sa nu fii si tu vanata.
Fosta lui prietena este proasta trebuia sa mearga sa-l dea in judecata, nu e nicio scuza inselatul si eu ca si altii poate am fost inselati, ca si iubit, i-am dat o palma si am plecat, omul nu trebuie batut cu parul pentru atat tot, mai ales ca nu ai niciun drept, fiecare este liber sa fie cu cate persoane doreste cand esti liber fara casatorie.

| GirlOnline81 a răspuns:

"..., in suflet mi-e frica... "

Frica nu are ce cauta intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Sau ea nu are ce cauta intr-o relatie daca ii este frica... Dar tot sta.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am exprimat bine, dar, desigur, este alegerea ei daca sta sau nu intr-o astfel de relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Nici eu nu m-am exprimat corect.
Poate fii ipocrita prin "imi e frica" si nu vrea sa recunoasca pentru a nu fi Judecata aici pe site.

In sens ca ar vrea asta, dar nu in puctul in care o omoara sau ii face vreun rau.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha?
De ce ar sta intr-o relatie in care " imi place sa fiu batuta, dar nu atat de rau"?
Nu, Morbid, nici o femeie intreaga la cap n-ar sta intr-o asemenea relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Din punctul meu de vedere orice femeie are in natura ei anumite chestii ascunse, care nu le aratã fata de iubitii/sotii lor, astfel nu reusesc niciodatã sa fie satisfacute de ei si ii inseala.

Nu ma refer la bataie, ma refer la consimtãmânt, cata vreme poate i-ar placea sa fie batuta/strangulata/ abuzata/palmuita in timpul sexului, ar putea vorbi cu el pe tema asta.

| mgtow a răspuns:

Ia dat cea meritat cu parul daca tu iti vezi de treaba nu cred ca vei pati la fel ca cealalta

| DonGiani a răspuns:

Da și punct. Gândește-te ce bătaie i-a dat ăleia. Fugi cât mai poți, e un gunoi nenorocit. Vorbesc serios.

| AliGab a răspuns:

Cu siguranta da