| Micut123 a întrebat:

Buna TPU... Vreau cateva sfaturi pentru:

De mic sunt foarte calm si foarte tacut...din cauza asta aproape toti profesorii se enerveaza atunci cand nu vorbesc si tot timpul dau exemple alti elevi care vorbesc intr-una...(ps. Invat foarte bine..imi iese tot timpul media peste 9 si nu cred ca profesorii se enerveaza ca nu invat)
La ore ma intreaba de ce sunt asa tacut si de multe ori ma pun sa citesc compunerile pe care le scriu in fata clasei, iar daca gresesc....profesorii incep sa imi faca reprosuri... sad

Răspuns Câştigător
| Logical_Alexandru_1992 a răspuns:

Acasa cum ar fi acum ai putea sa iei o carte sau orice altceva (de ex: ziare reviste etc.) si sa citesti in gand o data, de doua ori de cate vr dupa usor incepi sa vorbesti cu voce din ce in ce mai tare si asa iti dai drumul fa asta si iti spun sincer ca profesorii nu vor mai avea ce reprosuri sa iti zica! Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Bogdan13123 a răspuns:

Conditia omului de geniu laughing
Pai ei se oftica deoarece esti diferit de ceilalti...mai bine le-ai raspunde cu aceeasi moneda...nu stiu conjunctura, gasesti tu niste metodewinking

| Micut123 explică (pentru Bogdan13123):

;(