Întrebare recomandată | ladyinredsaunegru a întrebat:

Buna tuturor.Am o viata super oribila.Traiesc batuta umilita si jignita.De ziua indragostitilor am primit pumni in loc de flori.Astazi de dragobeste am primit jigniri.Sunt casatorita de 6 ani si am un ingeras de 4 luni.Omul cu care traiesc inainte era asa perfect dupa 3 ani s-a schimbat.Un exemplu :ma simt rau sunt bolnava (gripa) si aseara tuseam incontinuu si el imi spune sa tusesc in perna si ca ma prefac. Daca ma doare ceva ma prefac, daca rad ma prefac, daca plang se intoarce cu spatele si spune ca asa merit. Vreau un sfat, un cuvant care sa ma ajute sa schimb ceva.Nu ma judecati va rog.Simt nevoia sa vorbesc pentru ca stau inchisa cu un copil in casa de luni de zile si nu ies nicaieri.Nu ma intelege oricat as vrea sa ii spun. uneori ii scriu pe foi poate va intelege ceea ce imi doresc
Nici asa.Imi doresc iubire, imi doresc o imbratisare, imi doresc sa adorm in bratele celui care i-am daruit viata mea
Nu stiu de ce dar nu reusesc sa ma repind.Plang mereu si sufar privind iubirea din jur.nu pot explica ce simt poate unii vor intelege

36 răspunsuri:
| Coquina2 a răspuns (pentru ladyinredsaunegru):

Imi cer scuze ca am indraznit sa spun ca esti o intretinuta, oh tu, zana inocenta ne-tarfulita si ne-pzdaproasta care a facut copil special sa primeasca 9000 euro in Italia.

http://www.tpu.ro/......n-as-dori/

sper sa dai in cancer la ovare.

| Deaad a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Inca ma minunez de ce lumea crede in porcaria aia de astrologie.

| Lawliet14 a răspuns:

N-ai idee cat de rau imi pare de tine! Dar de ce nu pleci la mama ta o perioada? Sau poate ca e cazul unui divort? Nu stiu, daca crezi ca ai incercat sa te rogi pentru el si daca individul nu mai are sanse de schimbare.

| foxsilver a răspuns:

Draga mea, stiu ca e foarte greu sa intelegi din putinele cuvinte pe care le voi scrie, ca oamenii NU SE SCHIMBA! Pot doar sa " imbrace o alta haine ", si asta numai pentru o perioada de timp. " Haina " pe care a purtat-o, a fost numai pentru primii trei ani, dupa care a revenit la ceea ce este el in realitate. Nimic si nimeni nu il poate schimba pe un astfel de om, crede-ma!
Eu am stat langa un demon cu chip de inger timp de 13 ani, i-am iertat greseli de neacceptat, l-am ajutat crezand ca va avea macar respect pentru mine, l-am iubit pana la uitare de sine, totul a fost in zadar, NU S-A SCHIMBAT.
Iar ca prostia mea sa fie completa, chiar daca mi-am dorit la un moment dat sa scap de cosmarul in care traiam, am regretat si m-am victimizat cand m-a parasit.
Abia de curand am realizat ca Cel de Sus a alungat RAUL de langa mine, si ca mi-a dat sansa sa-mi traiesc viata doar asa cum vreau EU, si nu altcineva.
Stiu ca speri ca sotul tau sa se schimbe, dar traind doar cu aceasta speranta timpul trece, si nu o sa fie spre binele tau, si nici al copilului.
Trebuie sa faci orice, chiar de ar fi cel mai mare compromis din viata ta, si pleaca de langa animalul langa care traiesti.
Sigur te gandesti din ce veti trai, tu si copilasul tau, dar cauta solutii, apeleaza la ajutorul oricui, si gaseste-ti un job. Sacrificiul ar putea fi mare, dar si tu si copilul tau meritati o viata mai buna.
Vei vedea cu ochii tai ca viata nu ne ramane datoare cu nimic, si ca totul se plateste pe acest Pamant.
Sper din tot sufletul sa-ti fie mai bine!

| mgtow a răspuns:

Atunci deschide geamu si cere ajutor daca nu ai putere sa deschizi usa, lasa sclavia mai

| IngRid233 a răspuns:

Eu zic sa-i spui totul verde-n fata! Ar trebui sa nu mai accepti asa ceva! (parerea mea) Ar trebui sa iei si tu atitudine!