| SAM168 a întrebat:

Buna! Vin și eu cu niște întrebări fără răspuns și aștept niste păreri sau sugestii, poate alții s-au lovit de situația asta. Eu și viitorul soț urmează să avem cununia civila in Cluj (aici locuim), in ianuarie. O facem separat de nunta. Rudele și niște prieteni ii avem din alt oraș, deci vor veni în Cluj acel weekend. Per total, vom fi noi, părinții și 3 cupluri (2 din Cluj, unul din orașul natal). Ne-am gândit să închiriem o cabană langa Cluj pentru tot weekendul (cununia fiind sâmbătă), ca să putem sta cu toții, și să facem o mica petrecere. Întrebarea mea sună așa: Niciun cuplu nu știe alt cuplu. Pentru amatorii de petreceri mici, in sufragerie, cum faceți să vă distrați? Nefiind petrecere pur și simplu, mă gândesc că nu avem ce "activități" să avem. Ce am putea face, să nu fie monoton? Menționez că avem și mâncare, ne-am gândit să o facem noi, avem și muzică (sfânta boxa și sfântul YouTube), am in plan sa iau și decorațiuni sa amenajez eu. E o zi importantă pentru noi și, chiar daca nu e nunta, ci doar cununia, vreau sa iasă frumos și să ne-o amintim cu plăcere.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Problema nu e ca nu se cunosc cuplurile, problema e ca ai invitati de varste si preocupari diferite: parintii si prietenii vostri.
Cum ii distrezi pe toti?