| AlexSorinpaval a întrebat:

Buna ziua am și eu problema in ultimi trei ani am locuit cu iubita mea la socri și mereu mă îmbârligau că am inselat-o că stau cu ia la interes etc am fost dat afara de 4 și de 4 ori am trăit ft greu acolo acum Iam cerut să ne mutam in chirie sa fim liniștiti ia mi-a zis că preferă să renunțe la mine decât să se mute in chirie ia vrea tot acolo sa mă duc că de data aceasta va fi altfel așa zis. Nu știu ce fac îs confuz

13 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Renunță la relație.

| johnnny123 a răspuns:

În momentul în care partenera îți spune că preferă să renunțe la tine decât să nu mai locuiască cu părinții, nu este suficient de clar ce trebuie să faci? Trebuie să-ți iei catrafusele și să pleci, aia trebuie să faci.

| Andreipho a răspuns:

Renunta la relatie.

| AlexSorinpaval explică (pentru johnnny123):

Eu îs plecat da zice să mă întorc că ia în chirie nu merge

| Miruna333 a răspuns:

Fugi cat de poti de repede

| johnnny123 a răspuns (pentru AlexSorinpaval):

"Ea", nu "ia".

Nu de alta, dar deja ai greșit acest cuvânt de vreo patru ori, deci cu siguranță nu este doar o greșeală de tipar.

Iar când am spus "să-ți iei catrafusele" m-am referit la a încheia definitiv relația, nu la locul în care locuiești.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i papucii, ca viata fericita sau relatie lunga nu poti avea cu toata familia ei, de acre ea nu s epoate desparti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine te acuza ca o inseli ea sau socrii? Si daca ea numai doreste o relatie cu tine de ce insisti? Lasa o in pace, sa stea la parintii ei, tu nu ai unde sa stai? Daca ai fost dat afara de 4 ori de ce te ai mai reintors? Ce credeai ca se va schimba? Tu ce varsta ai dar fata? Nu sti ce sa faci? Sa pui capat acestei relatii, nu merita sa stai in chirie, sunt preturi foarte mari la garsoniere sau apartamente date in chirie, plus facturile o sa vina mult, intretinerea iarna este 300 lei la o garsonierea, ai banii ăstia? Si de chirie si de facturi si de mincare? Tu ai serviciu? Dar ea? Cine o sa va dea bani de chirie?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Momentan parintii ei nu iti sunt socrii, tu nu esti casatorit cu fata lor, asa vrei tu sa le spui lor socrii, dar daca tu te desparti de fata aceasta astazi, parintii ei nu au nici un grad de rudenie cu tine, sunt doar niste cunostinte.

| AlexSorinpaval explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da am serviciu 5000 de lei pe lună și ia aproape la fel ia vrea sa continuam relație doar dacă mă întorc am 34 de ani ia 33. Motivele care am fost dat afara a fost că am intarziat de la munca acasă de doua ori o dată că m-am dus la țațe sa-l ajut la gradina și o dată că am dus un coleg de la munca acasă nu ia convenit

| ioana748 a răspuns:

Tu te-ai născut barbat, asa ca incearca sa te adaptezi acestei definiții.
Daca domnisoara doreste sa te insoteasca in viata, bine, daca nu, sa isi gaseasca alt papagal
Tu trebuie sa te insori, nu sa te mariti.

| StoicAnalysis a răspuns:

Alt caz de oameni pe cale de despartire... Nu inteleg de ce nimeni nu vrea sa inteleaga. Oricat de bine intentionati sunt socrii/parintii, niciodata un cuplu NU ar trebui sa stea impreuna cu ei. Pentru ca asa se nasc discutiile si certurile in casa.

| eliancodrut a răspuns:

Pe tine parintii ei te conduc? Suferi de masochism?
Tu ca care cap gandesti: cu cel din pantaloni?
Eu nu mai traiesc cu parintii de la 16 ani si m-am realizat foarte bine.
Daca iubita ta (care nu cred ca te iubste cu adevarat) nu vrea sa se mute cu tine, da-i papucii. Dupa tren si femei nu trebuie sa alergi niciodata: vin altele.