| Mecena a întrebat:

Buna ziua! As dori sa stiu daca exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata, cu toate ca eu ma confrunt cu probleme de infertilitate, dar luna aceasta mi-a intarziat 6 zile si nici gand sa apara. Am facut si 3 teste de sarcina si au fost negative. Maine dimineata fac altul

5 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 21 de zile de la ultimul contact.

Chiar daca ai fi infertila,
Protejeaza-ti sanatatea folosind prezervativ. Te protejezi si de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).
Fa-ti vaccinul HPV, este gratuit pentru fete şi băieţi (11-19 ani neîmpliniți). La medicul de familie.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......dolescenti

| Mecena explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Eu sunt casatorita de 10 ani si nu am avut relatii cu alti parteneri

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Mecena):

Tu nu...

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte este inutil si va arata eronat.