| Newapproach a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din scoala. De ceva timp am reusit sa intru cu ea in vorba, am numarul ei de telefon, Facebook-ul, am vorbit foarte des cu ea. Insa, eu am incercat acum 2 zile sa o scot in oras la un suc, ea spunandu-mi ca nu poate ca are ceva probleme de rezolvat. Am inteles-o. Azi am incercat din nou, am asteptat-o dupa ore, am intrebat-o din nou aceeasi intrebare, mi-a spus ca mai incolo azi vom iesi. Imi scrie in SMS ca are din nou ceva probleme. Este deja a doua oara. Trebuie sa mentionez si faptul ca in pauze, ea imi zambeste destul de des, ma inteleg de minune cu ea, dar nu stiu de ce evita o intalnire dupa ore? Oare nu vrea sa se intalneasca cu mine? Nu o lasa parintii? Ii timida? Exprimati-va parerea va rog frumos. Multumesc!

5 răspunsuri:
| kim26 a răspuns:

Poate sa fie si timida, dar poate nu te place cu adevarat, si nu poate sa iti spuna. Cel mai bine ar fi sa ii spui ca o placi sa vezi daca treaba e reciproca. Mult succes!

| suMRed34 a răspuns:

Poate nu o lasa parintii sau poate chiar a avut o problema.

| Woon a răspuns:

Ciau.Si eu sunt ca si tine numai ca eu inca n-am reusit sa intru cu ea in vorba si nu stiu ce sa fac sunt mai timid imi poti spune cum ai ajuns tu cu ea asa de departe?

| Newapproach explică (pentru Woon):

Norocul meu a fost acela ca i-am zambit zilnic, si ca o colega de la mine o cunoastea de MICA. Aceasta mi-a facut cunostiinta cu ea, mi-a dat numarul ei de telefon si am inceput sa vorbim... Succes!

| Woon a răspuns (pentru Newapproach):

Mersi.