| AlexSorinpaval a întrebat:

Buna ziua mă confrunt cu o problema. Am avut o iubită care a fost înșelată de fostul eiacu câțiva ani și nu mai are in nimeni de trei ani trag eu cu ia nu am ieșit niciunde împreună cum vede femei in jurul meu gata incepe circul. Am fost dat afara de 4 ori pe motive că am întârziat de la munca sau că am stat la munca in plus etc nu mă credea am inceput sa fac poze sa am dovezi ii scriam când plec de la munca când ajung sa îmi calculeze timoul car fac pe drum acum suntem despărțiti din cauza că a venit tata de dincolo și m-a rugat să-l ajut puțin la casa sa tundem iarba curățenie pe acasă ea s-a suparat că ma cheamat tata și a pus sa aleg dintre ea și tata eu am plecat că nu mai suportam de circuri pentru nimic. După ce am plecat Sua cerut scuze a exagerat su că îi este greu fara mine a zis să mă întorc înapoi dar eu nu mai suportam casa aia și pe maicasa care numa mă imbarliga la ea I-am zis sa ne mutam împreună ia a zis că prefera sa renunțe la mine decât să ne mutam singuri eram hotărât să mă întorc când a văzut că am de gând să mă întorc iar a început cu condiții să nu merg la mama decât când vrea ia o data la doua săptămâni la veri mei să nu mai merg și eu am zis că nu sunt de acord cu condițile astea ia s-a suparat că nu Iam făcut pe plac mi-a zis hai marș mă blocat peste tot și nu vorbim de trei săptămâni. am inceput sa mă simt vinovat nu știu ce să mai cred ce sa fac nu știu cât m-a iubit sincer daca a renunțat la mine pentru că nu Iam acceptat condițiile. Nu aveam voie sa merg niciunde.

2 răspunsuri:
| Whitte a răspuns:

Din tot ce povestesti, nu cred ca iubitul a inselat-o. Cred ca atitudinea ei l-a facut sa o paraseasca. I s-a parut ca o inseala asa cum face si cu tine cand nu esti la ea ca esti la serviciu sau la parinti. Nu pe tine te vrea ci un barbat care sa-i fie mereu in casa. Dar cum sa aduca bani in casa daca nu munceste? Si nu poti trai ca in padure, fara prieteni.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

"a fost înșelată de fostul eiacu câțiva ani"
Asta spune gura ei, dar comportamentul ei spune altceva.
Gelozia asta nu isi are radacinile in neincredere. Cel mai adesea persoanele geloase sunt cei care inseala.

Comportamentul asta de primadona, care nu poate fi decat centrul atentiei... tie iti place?
Chiar iti doresti sa traiesti asa pentru tot restul zilelor tale?
Nu vrea sa se mute cu tine, atunci viziteaz-o tu cand ai chef.

Discuta si tu cu un psiholog, poate reuseste sa identifice ce tulburare de perssnalitate are tipa si cum te poti lecui de ea.