| Adytza551 a întrebat:

Sunt disperat, sotia mea a nascut acum o saptamana, un baietel, am avut o relatie frumoasa pana cand a aparut maica-sa.
Maicasa a abandonat-o acum 9 ani de zile si de atunci nu a mai cautat-o. In schimb, ea a patit multe lucruri in absenta mamei, chiar a fost violata.
Ea a crescut cu taica-su, un om bolnav, s-a chinuit cu ea si a crescut-o, dar pe maica-sa nici nu a interesat-o.
Acum dupa ce a nascut i-a bagat in cap sa plece de langa mine cu copilul si sa se mute cu ea la Bucuresti, ca o ajuta ea.
Acum ea a inceput sa se poarte urat cu mine.
Si imi e frica sa nu imi ia copilul de langa mine. Eu as face orice pentru copilul acela, mi-as da si viata.
Ajutati-ma urgent, nu stiu ce sa fac.

11 răspunsuri:
| cristisubiak a răspuns:

Să o faci să înţeleagă cine e de fapt mama ei

| Lorenaaa120 a răspuns:

Pai nu stiu eu zic ca... comunicarea ar fi un simbol asa ca... vorbeste cu ea lamuresteo sa nu mai fie rece cu tine vorbiti si despre copil ca ar suferi mult daca nu ar fi ambii părinți langa el Spun ei sa se schimbe, app e copilul tau?

| Lorenaaa120 a răspuns:

Si cum te cheamă pe facebook sa vorbim mai multe

| DumnezeuTatal a răspuns:

Hormonii is de vina, isi revine ea.

| Adytza551 explică (pentru Lorenaaa120):

Renado Live

| Lorenaaa120 a răspuns:

Nu te gasesc cauta-ma tu Maria Gaina sunt cu o bluza rosie.

| untu a răspuns:

Prea tarziu, acuma daca sinteti casatoriti si aveti un copil abia nascut, ramaneti cu ea si cu copilul dvs. Soacra dvs. sa nu se bage si spuneti sa plece si sa nu tulbure viata celor doi si cu copilul in plus! Acum copilul are nevoie de doi parinti: mama si tata ca sa creasca frumos si sa educe sanatos! Sa inteleaga ca copilul trebuie sa creasca in mediul sanatos si fericit!

| Florentina9210 a răspuns:

Si acum dupa 9 ani s-a trezit si ''doamna'' ca are o fiica? Penibil.
E o vorba: ''mama e ce a care te creste, nu cea care te face si te paraseste''.
Atata timp cat e si copilul tau, eu zic sa mergi mai departe. Cere ajutor juridic.
Dar stai, ce zic eu aici, am gandit destul de departe.
Incercati sa comunicati. Explica-i ca ceea ce vrea sa faca nu e benefic pentru casnicia voastra.

| mgtow a răspuns:

Daca pleaca cu el las-o sa se duca, nu-i dai nici un ban pentru pensie alimentara si iti faci de cap cu altele asa in timp nu iti mai faci griji pentru ala mic, il creste masa. Sau poti face recurs in instanta si daca se dovedeste ca ai bani suficienti sa cresti copilu o sa ramai cu el

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj pe facebook

| PDM2000 a răspuns:

Vorbeste cu ea spune-i ca asa cum a trait ea in copilarie asa vrea sa traiaca si copilul vostru fara tata? Vorbeste cu ea.