| Parerisincere1 a întrebat:

Bună ziua, sunt foarte macinat de o perioadă și mă consum foarte mult din cauza mamei, ea nu este de acord cu fata cu care vorbesc, pentru ca are tatuaj și piercing și crede ca doar c…. au, noi locuim separat de mama, deja locuim împreună, dar apar permanent șantaje emoționale din partea familiei…
Ce pot să fac, vă rog să mi dați un sfat…

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Prejudectile mamei tale nu sunt intemeiate,insa este opinia dansei si nu ai cum sa o schimbi. Deocamdată ocupa-te de relatia ta si cu timpul se va obișnui si familia cu nonconformismul iubitei tale. Posibil prietena ta are niste probleme pe care le exteriorizează prin artificiile acestea,tatuaje, piercing,etc. Un fel de mesaj către lume ca există. Un lucru bun ca va intelegeti,posibil are un suflet nemaipomenit, ranit pe alocuri.
Dar, na, este greu pentru mama ta sa inteleaga ca cu iubire prietena ta ar renunta la felul atipic de a se exprima prin tinuta, caci nu ar mai fi necesar.
Ai grija de iubirea voastră si nu lasa nimic sa intervină intre voi.
Cui nu-i convine sa scrie la cartea de sugestii si reclamatii ca cititi voi mai tarziu.
Momentan bucura-te de iubire.
Seara linistita,

| FreddieM a răspuns (pentru ioana748):

Mersi ca ai răspuns în locul meu.winking
Cheers

| ioana748 a răspuns (pentru FreddieM):

Si eu mersi.
❤️