| IL0VEDINER0 a întrebat:

Bunaaa.Poate unii va aduceti aminte ca acum mai bine de jumatate de an am pus o intrebare de pe celalalt cont cum ca am probleme foarte grave cu nervii.
Ei. de data asta am dat-o de gard... fiarte tare...
Eu am 2 frati si o sora.De unul din frati nu vreau sa stiu nimic iar de celalalt nu cred ca va vrea el sa mai stie ceva despre mine.
Seara trecuta a aparut o divergenta.Fratele meu a spus anumite lucruri care mi s-au parut jignitoare la adresa mea.In momentul acela pur si simplu nu gandeam, vedeam negru in fata ochilor si de nervi i-am prins o directa foarte tare.Din cate am inteles astazi are fata umflata.El nu a ripostat ci doar a plecat.Chiar tin la el si era o persoana care in mare parte ma intelegea.Voi ce ziceti ca as putea sa fac pentru a-mi repara relatia cu el?

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Să te internezi

| Mindfulness a răspuns:

Sa îți iei tratamentul.

| Cinic a răspuns:

Ilovedinero: stearsa de pe lista lui cinic de potentiala nevasta agațata pe TPU sad
Aia eee, viata merge înainte laughing

| IL0VEDINER0 explică (pentru Cinic):

Nu stiu sincer alta persoana in afara de iubitul meu care sa imi poata rezista in viata de zi cu zi

| Cinic a răspuns (pentru IL0VEDINER0):

Tu nu ai iubit! Tu ai iubită laughing casa de piatra.

| IL0VEDINER0 explică (pentru Cinic):

Nahh, daca ar vedea cineva cum ma comport cand sunt cu el ar spune ca nu sunt eu.E chiar un barbat bun. eu sunt problema de obicei.

| Cinic a răspuns (pentru IL0VEDINER0):

Ai grija de el happy

| 1onur a răspuns:

Problemele în familie rămân în familie. Nu se discută cu străinii Niciodată.

Tu ai o problemă serioasă cu nervii dacă te comporți cu Adevărat așa la nervii, ia ceva calmante pentru nervii tăi îți spun de bine, pentru tine pe viitor, fiindcă dacă procedezi astfel și cu alte persoane ce au potențialul tău de a fi agresivi și să-ți semene ție vă luați la bătaie, îți faci probleme singură.

Dacă ști că nu poți rezista tentației de agresarea fiindcă asta ai făcut la nervii nu ai judeca ca un om matur, ca un Adult, și ai luat atitudine față de fratele tău una destul de urâtă, să ști că mulți n-ar fi procedat ca fratele tău, și ar fi fost măgari marii și ar fi luat atitudine și comportamentul tău. Ai un frate cei datorezi niște scuze sincere din parte tea și sper ca nu-ți vei mai trata frații în felul ăsta fiindcă îți faci dușmanii singură!

Eu ți-am dat un sfat Adevărat este alegerea ta cum vei proceda față de fratele tău.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te internezi intr-un spital psihiatric, fiindca comportamnetul tau nu este a unui om sanatos mental si daca nu te tratezi acum, la nervi poti sa-i bagi si cutitul in fratelui sau altora.
Daca tu nu te-ai putut opri ca-ti este frate, iti imagienzi cat de violent poti devebii daca este cineva strain?