| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Cand ai nevoie de ajutor esti pe cont propriu?

Răspuns Câştigător
| ToKen a răspuns:

Depinde de persoanele cu care te inconjori. Prieteni care te ajuta pentru ca ai nevoie gasesti rar, eventual gasesti lipitori care te ajuta numai in schimbul anumitor servicii, favoruri si asa mai departe.Sau mai exista persoane care sunt cu tine numai cand esti pe val, iar cand ai cazut, pentru ele nu mai existi.
In majoritatea timpului trebuie sa te bazezi pe tine, daca nu te ajuti tu, nu te ajuta nimeni.

16 răspunsuri:
| ĎĮĐĬ a răspuns:

Nu neaparat, dar de cele mai multe ori, asa se intampla...

| FadetoBlack a răspuns:

Depinde cat de grava e acea problema... cateodata cer pareri dar...

| TheYoyogabi a răspuns:

De cele mai multe ori da.

| Bogdan1212 a răspuns:

NU daca ai prieteni care te pretziuiesc si chiar tin la tine ajutorul=prieten

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde de situatie,sunt momente in viata cand trebuie sa mai fim si pe cont propriu, depinde de orgoliul fiecarui individ in parte! Cel mai bine e sa-ti rezolvi singur probleme, dar e bine sa mai apelezi si la persoane de incredere in anumite situati mai delicate...

| luluta a răspuns:

Mereu e mai bine asa nu te poti baza pe nimeni,

| luluta a răspuns:

Da. Azi nu te poti baza pe prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Am persoane care mă iubesc și mă ajută să trec mai repede peste momentele grele din viața mea. Sunt fericită din punctul ăsta de vedere.

| Tzutzy09 a răspuns:

In zilele noastre cam asa sta problme, trebuie sa ai mare grija la ce prieteni iti facihappy, si cum sunt ei.Dar poti avea si prieteni care sa te poata ajuta si la miezul noptii.Asta depinde doar de tine

| negru30 a răspuns:

Cand am nevoie - cer ajutor divin si merg cu Dumnezeu inainte - niciodata nu m-a dezamagit - cand lumea iti face rau Dumnezeu te imbratiseaza

| Paulla a răspuns:

Da, nu obşinuiesc să cer ajutorul altora. Îmi place să mă descurc pe cont propriu.

| Eternitas a răspuns:

Ştii, uneori când ai o problemă trebuie să ieşi singur din aceea fără ajutorul cuiva, pentru că, oricine îţi poate da un sfat prost şi te poate îndrepta spre o cale greşită. Aşa, că, mereu o să fii pe cont propriu. Nimeni nu poate să te ajute, fiindcă toţi sunt nepăsători. happy

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru Eternitas):

Asa este, multumesc mult pentru raspuns, cand o sa ai o intrebare te ajut si eu.

| geotechnical a răspuns:

De multe ori cand ai incredere in "prieteni" acestea iti intorc spatele cand ai nevoie de ajutor, dar exista o lege a naturii "totul este intr-un echilibru"

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru geotechnical):

Thanks for the answer.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Da.