| Vanessa904 a întrebat:

Când eram minora am rămas însărcinată fără voia mea adică (viol)chiar de unchiul meu aveam 15 ani atunci am născut copilul la 16 ani părinți mei știu ce s-a întâmplat.și de asta acum unchiul meu este la închisoare dar mie tot îmi e teama și am coșmaruri după atâția ani îmi e frica pentru mine și pentru fata mea ea are 4 ani face 5 nu am avort pentru ca am aflat târziu de sarcina cam la 3 luni jumate și medicul a zis ca nu se mai poate face avort eu nu le-am zis părinților mei imediat ce s-a întâmplat.imi era teama.Eu acum am 22 de ani dar cel mai mult îmi e teama ca va ieși din închisoare și va face la fel ce mi-a făcut mie și fetiței mele.Cum pot trece peste trauma asta? După părerea voastră credeți ca am greșit ca nu l-am zis părinților mei imediat ce sa întâmplat?

5 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Bineinteles ca ai gresit.
Daca nu ai incredere in parintii tai care te cresc, atunci in cine?

| Furnicuta000 a răspuns:

Erai un copil, nu poate sa te invinuiasca nimeni pentru absolut nimic. Sunt multi copii care patesc asa ceva si le e teama sa le spuna parintilor ori pentru ca se gandesc ca nu o sa-i creada (sunt cazuri) ori pentru ca sunt amenintati.
Individul ala o sa iasa din inchisoare pentru ca din pacate asa sunt legile in Romania dar tu poti foarte bine sa ceri ordin de protectie. La situatia ta cred ca nici nu ar trebui sa il ceri, ar trebui sa fie automat. Iar de copil nu o sa se apropie daca tu nu il lasi, nu esti obligata sa imparti custodia cu el

| DandG2304 a răspuns:

Peste orice fel de trauma poti trece daca mergi la un specialist. Legat de unchiul tau: sa nu stie nimic de tine! Cere ordin de protectie. Iar legat de parintii tai: trebuie sa ai incredere in ei. Ce s-a intamplat, s-a intamplat. Nu mai ai de ce sa te invinovatesti pentru ce s-a intamplat in trecut.

| Miruna333 a răspuns:

Ai prea mult timp liber si situatia ta este ingrijoratoare
Postezi zilnic, zeci de scenarii

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule ferește!

Mergi la poliție dosar penal! Este un pedofil bolnav mintal obsedați sexuali!

Nu-l lăsa fără să-l bagi în închisoare Pe viață!