| yama a întrebat:

Cat de multor fete de pe TPU va plac baietii timizi? Si oleaca romantici? tongue

Poate am si eu vreo sansa sa gasesc pe cineva sa-i placa de mine asa cum sunt big grin

54 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hehehe...
Off cand eram timid alergau fetele dupa mine, nu stiam cum sa le vrajeschappy
Acu stiu sa vrajesc dar... laughingnumai e ca inainte...
aveam acel ceva cand eram timid, spuneam unele lucruri fara sa imi dau seama si eram oarecum 'amuzant'hee hee acum. totul e instinct :-s
Fi baiat destept si o sa iti gaseste in o buna zi acea fatalaughing)

| IubesteEa a răspuns:

Buna mie pe o parte imi plac baietii timizi sunt asa draguti puppy dog eyes dar si cei curajosi, cei timizi arata ca te iubesc prin semne iar cei curajosi iti spun in fata sau prin fapte (romanticii sunt preferatii mei findca si eu am o fire romantica si vreau sa am pe cineva romantic sensibil timid sau curajos sincer, romanticii sunt cei care stiu exact ce inseamna iubirea ce insemni tu pentru ei si ce inseamna sa placi pe cineva cu sau fara defecte indiferent de ce zic ceilalti tu tot il placi, la tine cred ca exista cineva pe lume care o sa te placa asa cum esti tu numai daca si tu il placi asa cum e el (nimeni nu stie ce ne rezerva viitorul, dar sper sa fie ceva frumos) funda?big grin

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

M-ai mancat cu reclamele tale! la tine in catastif nu exista alte raspunsuri decât reclame! mie nici macar nu imi plac adidasii, tenesii sau pantofii sport!

| pwp a răspuns:

Ador baietii de genul love struck
Dar relatiile la distanta nu tin, asa ca nu pe TPU iti gasesti jumatatea sad

| yama explică (pentru pwp):

Pai baga-ma pe mess laughing cine stie tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru yama):

Dupa cum actionezi pe TPU vad ca nu prea esti timidlaughing

| yama explică (pentru anonim_4396):

Din pacate la mine timiditatea se manifesta altfel laughing Pe net n-am nici o problema... dar fata in fata ma pierd laughing

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru yama):

Nu trebuie sa fi mereu timid deoarece unui baiat ii sta bine sa fie si tupeist. daca vei avea pe cineva lamga tine mai tupeista sa te scoata din starea asta ar fi ok

| LarisaDragomir a răspuns:

Sincera sa fiu fetele timide sunt atrase de baietii timizi. Daca esti timid nu este problema, iti vei gasi prietena.Sunt si persoane sociabile care nu si-au gasit jumatatea.Nu-i capat de tara! Bafta!

| nesuferit a răspuns:

Toata lumea iubeste baetii timizi. wtf

| yama explică (pentru nesuferit):

Nu toata lumea. Interpretezi gresit

| yama explică:

Am uitat sa mentionez... Daca aveti chef sa stati de vorba cu mine cautati-ma pe mess ( hated_f@yahoo.com )

| Rakanishuu a răspuns:

Imi plac. Dar n-ai sanse daca faci reclama pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U vrei o prietena virtuala pentr ca nu sti sa-ti faci una reala sau ce? laughing

| yama explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca vreau o prietena virtuala. Ptr ca nu rezolv nimic asa. Problema e ca in realitate sunt refuzat din cauza faptului ca sunt timid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincera nu-s interesata de tine laughing dar mai demult si eu eram timida si de exemplu imi placea mult sa cant si ieseam in fata blocului si incepeam sa cant...si cand venea cineva repede ma ascundeam iar apoi mi-ai imaginat ca lor le place ce vad si de aia se uitau la ine si a fost bine. Si vezi ca daca te dai la toate o sa te creada un cu***alau. Pe bune deci e mai bine asa dar trebuie sa incerci cu oreice ocazie si daca nu-ti iese inseamna ca asa a ales destinul nu tu si apropo acele fete care te refuza pentu ca esti timid sa sti ca nu sunt mai mult de niste c***e.( Poate daca ai incepe sa le bati si deaste te-ar place mai multlaughing glumeam ) bafta

| mat31new a răspuns:

Internetu va face de ****. mai iesiti afara si vorbiti cu lumea sa vezi cum va dispare timiditatea.

| yama explică (pentru mat31new):

Probabil internetu te va ajuta sa inveti un pic de gramatica. Ies destul afara stai linistit.

| StefiM a răspuns (pentru mat31new):

Vezi ca nu e chiar asa geniule. Daca iesi in lume nu inseamna ca trebuie sa ai tupeu mai sunt si oameni cu altfel de personalitate daca el e timid asa e el carei problema nu scrie nicaieri ca trebuie sa ai tupeu ca sa traiesti

| mat31new a răspuns (pentru yama):

Stiu gramatica dar stiu ce se cenzureaza si stiu ce cuvinte pot folosi sa ma pot exprima. nu e destul daca iesi afara, trebuie sa comunici cu oamenii.

| mat31new a răspuns (pentru StefiM):

Nu am zis nimic de tupeu, ma refer la curajul de a vorbi si a stii cum sa comunici cu lumea.

| yama explică (pentru StefiM):

Multumesc pentru sustinere :*

| StefiM a răspuns (pentru mat31new):

Timiditatea nu inseamna ca nu sti sa comunici poti sa nu fi timid si tot nu sti sa vorbesti cu lumea asta se poate invata exersand

| StefiM a răspuns (pentru yama):

Cu placere:*

| mat31new a răspuns (pentru StefiM):

Daca esti timid inseamna ca nu poti sa-ti exprimi gandurile/sentimentele iar asta inseamna ca nu poti sa comunici normal.

| StefiM a răspuns (pentru mat31new):

Acum faci timizi anormalilaughing? poti sa exprimi orice doar sunt oameni normali ce zici tu acolo e foarte grav. ei au o teama interioara care nu le da curajul si puterea de a... depinde de situatie. Timid e sinonim cu rusinos, o persoana fara incredere in sine, care denotă lipsă de siguranță și curaj, sfios... asta nu ii face sa nu comunice cu oamenii normal

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru yama):

Da mie una imi plac. dar mai ales sa fie seriosi pe langa asteahappy

| SorinELoo7 a răspuns:

Cel mai probabil pe matrimoniale iti vei gasi jumatatea.

Nici eu nu am, diferenta intre noi 2 este ca eu sunt putin romantic dar nu timid.

| PVAAVU a răspuns:

Mat31new are dreptate, lasa-l d**** de net si iesiti afara, comunicati si voi in lumea reala sa va dispara timiditatea!

| Nayuky a răspuns:

Mie. dar am numai 14 ani..si nu vreau prieten. Dar mi-ar placea sa fim prieteni. daca vrei.Nu credeam ca mai exista baieti timizi.In orice caz daca exista sunt putini din pacate.

| yama explică (pentru Nayuky):

Eh...sunt unul din cei putinitongue sunt timid, rusinos si alte chestii din astea care nu mi le amintesc in secunda de fata tongue
putem sa fim prieteni...iti trimit in mesaj id-ul meu si daca e putem vorbii

| OHmyGosh a răspuns:

Mie imi plac, dar mai mult de 12 ani nu ai si nici nu te cunosc!laughing

| Luannah a răspuns:

Adooooor baietii timizihee hee Doamne daca ai stiwinking Dar nu le plac lor de mine :O3

| yama explică (pentru Luannah):

laughing cine stie tongue poate daca te cunosc mai bine o sa imi placawinking

| Luannah a răspuns (pentru yama):

Dar asta doar daca imi dai accept; D Pe mess

| mat31new a răspuns (pentru Luannah):

Nu stiu ce pierd.

| Teo a răspuns (pentru Luannah):

De ce sa nu le placa lor de tine?

| Luannah a răspuns (pentru Teo):

Fiinda unui baiat timid nu-i place uan tupeista; D

| Teo a răspuns (pentru Luannah):

Ba sunt baieti care sunt timizi si care au prietene super tupeiste.sa sti sa ai o prietena/prieten tupeist prinzi si tu de la el si devi si tu ceva mai tupeist.

| Luannah a răspuns (pentru Teo):

Cu tupeismul meu am reusit doar sa-i sperii thinking

| Teo a răspuns (pentru Luannah):

Inseamna ca si acei baieti erau speriati de bombe si atunci de asta sau speriat si de tine, dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel.Si eu sunt un baiat destul de timid si am avut o gramada de prietene care mai decare cu tupeul mai mare, dar eu am luat partea buna la toata treaba asta.Am invatat si eu sa fiu ceva mai tupeist.big grin

| StefiM a răspuns:

Pai cred ca ma numar printre...

| yama explică (pentru StefiM):

Am uitat sa mentionez... Daca ai chef sa stai de vorba cu mine cauta-ma pe mess ( hated_f@yahoo.com )

| HeloKity a răspuns:

De unde esti?

| lungudragos a răspuns:

Si eu sunt timid, si iubesc o fata care nu simte acelasi lucru. sunt romantic timid fetele cu care mai discut spun ca sunt ca si un psiholog... dar sa nu incerci sa iti cauti persoana dorita pe mess sau internet. Nu stii cine se ascunde in sufletul unei persoane pana nu o intalnesti. Am 17 ani si sincer simt ca nu o sa mai iubesc pe nimeni decat pe aceasta fata, care mai nou si-a gasit perechea. Char daca imi e greu incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca la fel de spontan cum a aparut ea, asa va aparea si o fata care sa ma aprecieze pentru ceea ce sunt. Pana atunci nu o sa fac decat sa ii ajut pe cei care au nevoie de sfaturi...

| RaluuX a răspuns:

Sincer fiecare baiat e diferit, nu sunt toti trasi la xerox, nu e rau sa fi timid uneori e chiar un atuu.Eu sincer sunt mai timida de fel, si de exemplu atunci cand mi-e rusine, foarte rusine ma inrosesc.(si nu imi place deloc asta). Dar asta e m-am obisnuit cu ideea, pe mine ma cam iau prietenii peste picior pentruc a sunt prea,, cuminte", timida, si mai putin tupeisa.Sunt genul mai romantic si putin tupeista...Nu te descuraja vei gasi pe cineva potrivit pentru tine, mai devreme sau mai tarziu ca doar nu intra zilele in sacbig grin.

| Tepes_Andrei_1995 a răspuns:

Si eu sunt timid ca tine.Cand vorbesc cu majoritatea persoanelor (fete dragute) nu stiu ce sa spun si ma balbai... Oricum, trebuie sa prinzi curaj si cu timpul iti trce timiditatea. Oricum bafta.

| AnDrEuTzA14 a răspuns:

NU! mie imi plac baietii retrasi ceexact cum sunt emo cum se comporta ei retrasi intelegi?

| weezybaby a răspuns:

Baietii sensibili si timizi sunt foarte sweet

| yama explică (pentru weezybaby):

Multumesc de compliment tongue

| weezybaby a răspuns (pentru yama):

N-ai pentru ce ..trebuie insa sa ai grija sa nu fi ranit ..multe fete profita de sensibilitatea si afectiunea baietilor... happy si eu is o fire sensibila si am fost luata si de fraera ca mi se zicea daa te iubesc si cand colo puneam suflet si apoi sufeream. ai grija. happy

| yama explică (pentru weezybaby):

EXACT genul asta sunt eu....sensibil, pun suflet si dupa aia sufar

| PisicutaLoveWilfredo a răspuns:

Baietii timizi imi inspira ceva bun (asta-i parerea mea) si baietii romanticii :* Aww sunt baietii ce te vrajesc X3 dar nu mereu straight faceHey, tu semenii cu iubitul meu de pe Facebook, mai mare decat mine 6 ani vrea si el fete viruale XD WAKE UP TO LIFE straight face

| Cristynela a răspuns:

Salut, mie imi plac baetii daca sint romantici indiferent de sint sau nu timizi