| justfigo977 a întrebat:

Ce complimente se fac unei fete in afara de : esti draguta sau esti frumoasa, superba. ceva mai original?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ii faci un compliment doar atunci cand simti c eva special pentru acea fata si ii zici ceea ce simti tu.
Nu te du cu lectia invatata ca ai sa te incurci, iar daca vei fi natural, vei avea un atu in plus.
In ziua de azi prea usor se fac complimente...
O zi bunahappy

6 răspunsuri:
| Andrei_Andrei_2001 a răspuns:

Esti cumva wi-fi Cred ca se creaza o conexiune intr-e noi laughing

| justfigo977 explică (pentru Andrei_Andrei_2001):

E ceva asta, dar astept ceva serios laughing

| Andrei_Andrei_2001 a răspuns (pentru justfigo977):

happy

| Mayar a răspuns:

Original inseamna particularizat. Nu pot scrie ceva ''original' general. Eu nu cunosc fata respectiva, nu am cum sa spun ceva original - ar inseamna sa o cunosc. Vino tu cu idei si noi te mai corectamwinking

| justfigo977 explică (pentru Mayar):

Nu ma refer strict la original.dar altceva decat " esti draguta, frumoasa, superba. ceva mai dragut.

| Mayar a răspuns (pentru justfigo977):

Dar depinde foarte mult! Daca spui, esti frumoasa precum un crin, poate ca ea e fix bruneta si nu i se potriveste. Sau, daca spui "zambetul tau e precum o raza de soare" - mai merge, insa iar, daca ea e departe de blonda, si cum razele soarelui se presupun a fi galbene...e cam aiurea.
Poti spune ca e simpatica- suna mai ok decat superba [prea exagerat]. De asemenea, fetelor le place sa le spui ca sunt nostime. Sau, poti spune ca are o privire patrunzatoare, par frumos, etc