| tonyc7 a întrebat:

Ce parere aveti de barbatii trecuti demult de varsta majoratului, ajunsi chiar si la vreo 30-40 de ani, care nu si-au luat inca permisul auto?
Am observat ca o buna parte din ei sunt si singuri/necasatoriti. Sa fie lipsa masinii motivul pentru care nu si-au putut gasi o relatie serioasa?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O grija in minus pe langa nevasta

| ValentinaXXI a răspuns:

Majoritatea oamenilor vad permisul auto ca o forma de libertate si independență insa sunt si oameni ce il văd in mod diferit. Unii preferă alternative precum transportul public, bicicleta sau mersul pe jos, fie din dorinţa de a reduce impactul asupra mediului, fie pentru a evita stresul și costurile asociate cu deținerea și întreţinerea unei mașini. Unicul mod de a afla de ce o persoana nu are permis la o anumita varsta e simplu: întreabă!
Lipsa permisului sau a unei maşini nu este neapărat un factor determinant în obținerea unei relaţii serioase, relațiile se bazează pe o serie largă de factori cum ar fi compatibilitatea emoțională, valori comune, comunicare, atracţie, ecc. Faptul că cineva nu deține o mașină sau permis nu ar trebui să fie un obstacol, altfel ar fi o relatie pe interes, din punctul meu de vedere.

| Turbo223 a răspuns:

N am nicio parere,poate nu le place traficu,condusul in sine, exista si transport public'
, drumetii pe jos, trotinete, un uber la nevoie.

| gabicoo a răspuns:

Nu are legătură una cu alta. Dacă nu îți permiți o mașină decentă de ce ai avea nevoie de carnet?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Amuzant. Poate ca merg cu bicicleta. Poate ca sunt motociclisti. Poate ca vor sa fie cu adevarat liberi si sa aiba cit mai putine bunuri impozabile/generatoare de cheltuieli.

| ioana748 a răspuns:

Absolut nici o legatura.

| Romina6767 a răspuns:

Nu știu se poate sa fie și asta un motiv

| johnnny123 a răspuns:

Absolut nicio părere. Pentru că este o mare tâmpenie să ai o părere despre un om (sau, mai rău, despre o întreagă categorie de oameni) bazându-te doar pe faptul că are sau nu carnet.

Este ca și cum ai întreba "ce părere aveți de bărbații cu mustață?" sau "ce părere aveți de bărbații care nu se pricep la pescuit?"

| Andreipho a răspuns:

Nicio parere. laughing Fiecare sa se bucura de viata lui si sa fie sanatosi.

| Furnicuta000 a răspuns:

De ce sa mint? Masina e necesara intr-o relatie. Eu de ex am bani de masina dar urasc sa conduc si daca e sa-mi gasesc pe cineva trebuie neaparat sa aiba permis, ii dau eu masina numai sa conduca el. Daca stai in oras mare te descurci fara masina dar altfel chiar e o necesitate. Si nu numai, pe langa faptul ca te ajuta sa-ti rezolvi treburile pe care le ai in diverse locuri, masina te duce si in vacanta si la plimbari de relaxare ca nu poti merge cu trenul peste tot, stai mai mult in tren decat in vacanta

| TimberWolf a răspuns (pentru gabicoo):

Ca e la moda bre, ce dreacu! nu i-ai vazut pe aia de au carnet si nici nu stiu sa scrie, sau aia de cum fac 18 ani intra cu bolidu in copac sau omoara oameni nevinovati.

| tonyc7 explică (pentru ValentinaXXI):

Exact asta cred si eu, doar femeile pe interes tin cont de masina unui barbat