| Effy35 a întrebat:

Ce părere aveți despre acei oameni care se căsătoresc de teama de singurătate, de neajunsuri, de teama opiniei publice, de interes sexual, etc?

Răspuns Câştigător
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Părerea mea este ca oamenii care se căsătoresc din teama de singurătate, neajunsuri, presiunea opiniei publice sau interes sexual riscă relații nesatisfăcătoare și instabile. Deși aceste motive pot oferi temporar confort și securitate, ele nu substituie o fundație solidă de iubire și respect reciproc, esențiale pentru o căsătorie durabilă și fericită. În orice caz, decizia este a ambilor parteneri, nu a noastră. Este căsătoria lor, noi putem doar să ne dăm cu părereahappy

36 răspunsuri:
| MrAM a răspuns:

Cel putin aia fac ceva si nu sunt telespectatori la viața altor persoane

| ania a răspuns:

Nu conteaza de ce se casatoreste cineva, conteaza ce face dupa, ce principii de viata are.

| Violleta2022 a răspuns:

Astea sunt relatii de convenienta si de cele mai multe ori se rup dupa cativa ani, fiindca nu sunt bazate pe dragoste si compatibilitate.

| Effy35 explică (pentru ania):

Nu crezi că este un păcat să te căsătorești cu cineva pe care nu-l iubești cu adevărat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că toate sunt pretexte. Copii, dacă faci, au nevoie de o familie, mamă și tată.

| Effy35 explică (pentru sadrian46):

Asa este.