| xxxSabinaxxx a întrebat:

Ce sa-i spun mamei, daca o vecina m-a vazut tinandu-ma de mana cu un baiat si mai mult ca sigur ii va spune mamei? Dau funda! Urgent!

Răspuns Câştigător
| Safire17 a răspuns:

Singurul lucru ce poti sa il faci este sa ii spui mamei ca a venit vremea sa ai si tu un prieten, daca se poate, inaintea vecinei respective. Dar cat mai urgent! Chiar in seara asta, daca ai ocazia sa vorbesti cu mama ta.

Sau mai poti sa rogi vecina sa nu ii spuna mamei, ca ii vei explica tu totul.

15 răspunsuri:
| alexia222 a răspuns:

Pai spune-i ca e timpul pentru un prieten si este normal pentru o fata aceasta etapa.Mult succes!:*

| RΔϟVAη a răspuns:

Ii spui ca nu e cea ce pare. A fost o provocare, ai glumit cu baiatul respectiv. big grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-i adevarul, este cel mai bine, minciuna are picioare scurte. Si ai putea s-o iei inaintea vecinei. Numai bine!

| SuntUnCartof a răspuns:

Roag-o pe vecina sa nu ii spuna mamei tale sau poti sa ii zici chiar tu mamei tale inaintea vecinei ca dupa o sa te ia la intrebari ca de ce nu i-ai spus

| losseru a răspuns:

Ai face bine sa-i spui mamei tale ca ai un prieten inainte ca vecina s-o facawinking Bafta

| stefantiby a răspuns:

Aaa nasol daca era un vecn iti ziceam cum sa-l...convingi dar asa...
Lasand gluma cati ani ai si ce ti-ar face mama ta daca ar afla, adica de ce nu ar fi de acord?

| DenisaMetal a răspuns:

E ceva logic sa te tii de mana e cea mai frumoasa perioada. Vorbeste cu mama ta deschis.

| LollypopMe a răspuns:

Spune-i adevarul sau daca vrei sa dai de mai multe necazuri spune o minciunica...

ai putea sa-i zici ca nu erai tu aceea care era cu baiatul ala! funda?

| sabin89 a răspuns:

Inainte ca vecina sa apuce sa-i zica mamei, spune-i tu lui taica-tu. El sigur iti va lua apararea.

| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce varsta ai happy

| Wehrmacht a răspuns:

Si ce daca ii spune? Ai facut sex in public cu el? Si vecina aia a ta merita injurata si batuta daca ii spune.Serios,aia n-au alta treaba decat sa spioneze ce face fata vecinului si sa dea raportul parintilor? Spune-i verde in fata sa se duca dracu' si sa isi vada de viata ei.

| Crocaa a răspuns:

Draga mea, si mama ta a trecut prin etapele astea, a fost adolescenta ca si tine. O sa-i spuna, ei si ce? Ai fost la furat, ai lovit pe cineva, ai facut ceva rau? Dragostea este cel mai nobil sentiment si viata trebuie traita. Draga mea cu anii astia nu te mai intalnesti niciodata!

| MasterYoda a răspuns:

Ca era fratele tau. daca nu crede, s-o intrebe pe vecina...

| xxxSabinaxxx explică (pentru MasterYoda):

N-am frati

| MasterYoda a răspuns (pentru xxxSabinaxxx):

Esti proasta, nu te prinzi... du-te la bucatarie!