| DenisaNicoletaG a întrebat:

Comunici cu ușurință cu persoanele de sex opus?

44 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand e necesar (sant pe interes)

| Adry05 a răspuns:

Da, uneori chiar mai usor decat cu fetele.

| Ofiintă a răspuns:

Personal, da. Nu am retineri, nu inteleg de ce as avea retineri.

| RAY a răspuns:

Nu comunic cu sexul opus, nu vad rostul, asa cum nu vizitez salonul auto a lui volkswagen pentru ca nu-mi permit sa imi cumpar o masina de acolo asa nu vad ce sens are asta, vorbesc daca e vorba de afaceri, discuti amicale despre stiinta atat, in rest e pierdere de timp, fetele te folosesc ca tampon emotional daca nu le atragi fizic

| relian a răspuns (pentru RAY):

laughing e bun, ai dreptate, dar nu e vorba doara de comunicare cu femei din astea tinere laughing poti comunica cu femei stiu si eu de varsta mamemi tale sa zicem.
Asa cum poti comunica cu barbati ca si taicatu, ca doara nu comunici doara cu cei de varsta ta.
Deci unde ti se pare mai usor, sau mai accesibil? Nu stiu daca fata care a intrebat se referea strict la ceva sau in general.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Eu nu comunic cu nimeni ca nu vad rostul, e pierdere de timp, mai bine citesc o carte si citesc gandirea unui om cult, inteligent decat sa vorbesc cu prosti infecti

| relian a răspuns (pentru RAY):

Sunt si persoane inteligente,ala pe care tu il citesti ar putea fi pe oriunde,pe net,mai stiu si eu la tv,deci csa el mai sunt si altii, nu e doara unu singur.
Ce nu imi place la tine este ca vorbesti urat si jignesti laughing asta arata ce? Pai daca tu citesti doara pe cei inteligenti, banui ca te consideri si tu cat de cat inteligent corect? Atunci cei cu vocabularu asta? Prosti infecti etc?
Poti sa spui ca nu esti curios, iar un om care gandeste mai putin nu este el de vina ca s-a nascut asa, na vrut el sa se nasca asa, deci nu ai tu nici un drept sa faci oamenii prosti si mai stiu eu cum.

Daca te crezi inteligent atunci arata asta. Sper ca nu te superi si iar ma blochezi laughing ca mai blocat nu stiu de cate ori pana acum laughing

| RAY a răspuns (pentru relian):

Ai o gramatica omule,dumnezeu cu mila,ma chinui sa te inteleg naibi

Sunt si persoane inteligente,ala pe care tu il citesti ar putea fi pe oriunde,pe net,mai stiu si eu la tv,deci csa el mai sunt si altii, nu e doara unu singur.
corect asa e, ar putea fi oricine,suntem anonimi cu toti

Ce nu imi place la tine este ca vorbesti urat si jignesti laughing asta arata ce? Pai daca tu citesti doara pe cei inteligenti, banui ca te consideri si tu cat de cat inteligent corect? Atunci cei cu vocabularu asta? Prosti infecti etc?

fata de ipocriți nu am limite de vocabular recunosc,eu nu înțeleg ce anume vrei sa afirmi tu acolo, am plecat de undeva si am ajuns undeva, tu ai ajuns undeva

sa recapitulam totul inca o data

Comunici cu ușurință cu persoanele de sex opus?

nu am de ce sa vorbesc cu ele, e treaba mea, ceea ce fac cu viata mea, nu ma interesează ce spun alti, tu esti un anonim atat omule

| relian a răspuns (pentru RAY):

Exact era vorba daca comunici cu persoane de acelasi sex,ori de sex diferit si tu ai ajuns sa bati campiile tarii laughing sa spui "prosti infecti"tu nu discuti cu prosti infecti laughing deci ai mare dreptate una era discutia, dar tu ai ajuns in balarii laughing sa faci oamenii prosti si infecti ca si cum iai cunoaste pe toti si asa este cum spui.
De vorbit vorbesti cu cine vrei normal, nici nu am spus altceva, dar de la una sa ajungi la jigniri mi se pare o ticalosie, sau lipsa gandirii laughing

| RAY a răspuns (pentru relian):

Mai nu afirma chesti care eu nu le-am afirmat, nu am spus ca toti sunt infecti sau ca cunosc toti oameni si ca cu toti suntem anonimi iar a crede pe/in cineva este pur simplu credinta

| RAY a răspuns:

GeorGEBlaCKRidER a evaluat răspunsul tău Nu comunic cu sexul opus, nu... ca fiind nefolositor şi eronat.

nu esti normal la cap omule,cum sa dai eronat cand imi exprim parerea,ce e ma eronat, nefolositor, copile iti platesc alocatia, sa stii, poate esti ungur ca esti in din satul mare https://www.youtube.com/watch?v=qx_561uDNyE

| Violleta2022 a răspuns:

Da, comunic foarte usor.

| Drimmero a răspuns:

Da, nu am probleme de comunicare, ma obisnuiesc repede cu strainii sau strainele.

| Frank51 a răspuns:

Exact ca si cu orice alta persoana.

| SilentRain a răspuns:

Aha '

| Plato a răspuns:

Bineînțeles.
Nu sunt tot oameni?

| DenisaNicoletaG explică (pentru Plato):

Sigur ca sunt

| Plato a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Atunci de ce as avea probleme?

| DenisaNicoletaG explică (pentru Plato):

Uite, de exemplu eu, ma înțeleg mai bine cu băieții, deci comunic super bine cu sexul masculin.
Fiecare suntem diferiți...

| Plato a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Timiditatea fata de sexul opus nu poate fi justificata.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Si eu m-am inteles mai bine intotdeauna mai bine cu fetele, si plus ca aveam si am placerea de a sta printre ele ca sa vorbim, flirtram, ne jucam etc.

Pur si simplu adoram sa fiu cu ele si printre ele.
Problema e ca tocmai cand a inceput sa fie si mai importante pentru minte, pe la 15 ani, am devenit brusc introvertit si desi voiam, eram rusinos si retinut sa vorbesc cu o fata, si de-a dreptul ingrozit cu un gurp de fete, poate si din cauza idee de "identitate" comuna si ideea de "toate suntem 1 si te pui cu toate" s-a.

Faza asta a durat pana pe la 16 ani jumate, deja diriginta intrand in panica si recomandand parintilor sa ma duca la psiholog, pentru ca asa eram de retinut.
Evident, fiind retinut si linistit am devenit tinta "gastii" de derbedei, si pentru ca eram si mare (intotdeauna am fost cel ami inalt din clasa, de pe la 10-11 ani, la 14 ani si terminarea clasei a 8-a am purtat la banchet costumul crem de mire a tatei.Din pacate nu mia-u facut poza) am devenit leupe care le placea sa-l inconjoare si sa-l hartuiasca ca si hienele in natura.

Povestea vietii mele.

Sa revenim.
In gimnazium aveam o colega destul de uratica dar inalta, care era prietena cu una simpaticuta dar micuta (pitica parca ii spuneam) pentru ca avea doar vreo 1, 50 - 1, 55 m (ceea ce e ft mic si pentru fete, darami-te pentru mine) si care in fiecare pauza ii placea sa ma sacaie sa o fugaresc prin curte si scoala big grin.
Eu o fugaream prefacandu-ma ca n-o suport si s-o cert happy, si tocmai retinerea mea a facut-o sa fie mai atrasa (probabil de mine si) de ideea de a o fugarii.
Mie-mi placea foarte mult big grin.Asa mai stateam si departe de derbedeii din clasa.

In clasa 8-a s-a aintamplat sa fiu pus de serviciu pe hol,si evident,ne-a dat si un scaun,si in pauza a venit la mine,s-o fugaresc,dar mie-mi trecuse retinerea si rusinea,si voiam sa stea cu mine,si eu am zis ca nu merg, si i-a atunci a zis "atunci ma pun in brate" ceva de genul, banuiesc, si mi s-a pus iar eu am zis ceva de genul "pune-te de mine, nu ma deranjeaza".
S-a pus, n-a stat nici 30 secunde, si-a plecat.

Dupa, nu m-a mai momit dupa ea crying( si mi-a parut tare rau.

La fel, la itnrarea in liceu, din cauza increderii scazute, eram EXTREM de rusinos si nu vorbeam cu o fata decat daca o cunosteam bine si ma mai "bateam"/ "impiedica" de ea tongue.
Asa a facut ca in clasa 9-a,printre primele ore, cand ne-au adunat in clase sa ne prezentam, mie-mi placea sa stau in fata si langa mine era singurul sau printre putinele locuri libere.
Printre ultimele persoane, intra o fatuta, Claudia, care purta asa frumoso banderola de aia groas peste frunte si pe deasupra urechilor care tinea parul si atunci m-am indragostit pe loc big grin.
Nu mi-a venit sa cred cand a venit si m-a intrebat daca se poate pune langa mine big grin eu eram in al 9-lea cer super fericit laughing) big grin

| DenisaNicoletaG explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Aici chiar e o poveste...

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da.Cel mai bine si usor de inteles e prin relatari a unor exemple reale, nu tongue :*? Sper ca ai inteles si ti-a placut tonguewinking :* :* :*.

| Emma30555 a răspuns:

Comunic usor, dar mai usor imi este cu fete, sau e o comunicare diferita intre baieti si fete comunicarea pare a fi mai usoara pentru ca e mereu o mica tensiune sexuala

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cam greu asa dar ce sa faci nu toti suntem destepti sa reusim mereu.

| RobertMoon a răspuns:

Da, când eram mic am fost crescut de femei și pot spune că mă înțeleg mai bine cu persoanele de sex opus laughing + că la facultate am fost într-o grupă in care eram 2 băieți și aprox 20 fete... welcome to heaven big grin

| DenisaNicoletaG explică (pentru RobertMoon):

Te înțelegeai bine cu acele 20 de fete?

| RobertMoon a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da, mă înțelegeam foarte bine, mereu ne ajutăm la examene sau cu chestii, mâncam împreună, vorbeam liber și după ce am terminat am rămas în relații bune...nu am rămas în anonimat. La liceu am avut în clasa mai multi băieți decât fete, dar nu m-am înțeles așa bine cu ei + că după ce am terminat liceul și-au făcut grup și m-au bârfit pe la spate și au spus vorbe urâte gratuite ceea ce aici nu mi s-a întâmplat niciodată.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu comunic deloc cu femei. Mi se pare pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc usor, parca ar fi extratereste pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ușor decât cu cele de același sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, de fapt nu comunic cu nimeni, mediul virtual nu se pune.

| CdeMetal a răspuns:

Ma inteleg in egala masura cu ambele sexe, depinde cum se comporta ei cu mine.

| danaieladaniela a răspuns:

Da n-am probleme

| Lizuca1234 a răspuns:

Depinde...de starea mea in acel moment, dispozitia de conversatie. daca e o persoana noua, am tendinta de a o analiza cap-coada.neincrederea isi spune cuvantul aici. Dar in general, e ok, pot dezbate cam orice subiect happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Lizuca1234):

Doar politica, cultura si nationalism nu, asa-i laughing?

| Anca32 a răspuns:

Din copilărie încă da?

| Georgexyz99 a răspuns:

Nu prea. daca vrei sa vorbim despre asta, hai sa vorbim in privat

| ScriitoareaDepresivă a răspuns:

Nici cu mine nu pot să comunic ușor, pot spune că eu și cu persoana mea suntem într-un continuu război. Nu cred că mai e nevoie să menționez că sunt antisocială. laughing

| imiplakcheefemeile12414 a răspuns:

Cand vb o fata cu mine paralizez.