| Xcxtips a întrebat:

Copilul are o mica infecție la unul dintre degete.Eu eram Intr o alta camera în timp ce soția îl chinuia iar el tipa că-l doare prea tare și să se oprească. Am întrebat doar ce-i face.mi-a explicat iar următoarea mea reacție a fost sa aduc un recipient cu betadina cu gândul că nu o sa -l mai chinuie, când l-a văzut soția a putut să spună foarte iritata."Du-te de aici...du-te cu el de aici..mergi și adu un șervețel ce vrei sa fac cu el" I-am spus că nu mi se pare ok sa mi se adreseze așa, iar ea foarte indiferenta mi-a spus că nu mi-a greșit cu nimic si că trebuia să plec că-i pătăm pătură menționez că acel recipient era închis, i l-am întins și nici măcar nu a vrut să pună mâna pe el. Acum vă întreb foarte obiectiv, daca eu simt că am fost jignit cu această remarcă nu e normal sa fiu înțeles și validat din moment ce am.rugat o sa nu mai vb așa pe viitor?

6 răspunsuri:
| Xcxtips explică:

Și doi vi se pare normala aceasta exprimare la adresa partenerului sau considerați că este o exagerare din partea mea
?

| sierra1 a răspuns:

Chestia asta (excesiv de minoră) ar trebui s-o discutați IMPREUNĂ

| adryang78 a răspuns:

Sincer, asta denotă lipsă de respect din partea ei, MAI ALES că totul s-a petrecut în fața copilului. Ar trebui să aveți o discuție serioasă între patru ochi, fiindcă nu e în regulă deloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori spuneai ca ai? laughing

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Stai tu cu copilul care plange si incearca sa-l calmezi/pansezi. Pe urma vezi cat de calm poti raspunde cuiva.

Te-a trimis la plimbare, nu te-a trimis la Dr acu in praznic. Ce floare delicata esti!

Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie tratat a CORECT infectia copilului, sa nu se agraveze!
Daca infectia se agraveaza si se raspandeste, asta poate duce chiar la amputarea degetului (sau chiar mai grav)!

Neintelegerile si alte discutii sunt pe plan urmator!