| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e o rusine sa ies cu ai mei in oras? Voi mai iesiti cu parintii vostri?

18 răspunsuri:
| Rockfary a răspuns:

Eu sunt de părere ca e un lucru super sa iesi cu parintii in oras la un suc, la o plimbare. Sa iesi cu ai tai ar demonstra faptul ca nu aveti doar o relatie de mama-fiica sau tata-fiica, ci si o relatie de prietenie, ceea ce jumătate din parinti stiu sa fie pentru copii lor. happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mai bine decat sa le duci flori la mormantwinkingbucura-te de ei cat ii mai ai!

| aleexuţ a răspuns:

Desigur că nu. De ce să-ți fie rușine? Eu de exemplu ador să merg la cumpărături cu bunica sau sa ies cu ai mei în oraș. N-ai de ce să-ti fie rușine cu oamenii pe care îi iubești. Într-o zi vor fi luați de lângă tine și îți va părea rău că nu ai profitat de timpul în care erau lângă tine.

| Doub a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine? Lor nu le-a fost rusine cu tine cand faceai pe tine, cand trebuia sa-ti dea sa mananci, sa te imbrace. Apreciaza cat ii mai ai in viata.

| hamsterita29 a răspuns:

De ce sa fie o rusine? sunt persoanele care ti-au dat viata, te-au crescut si te-au educat. eu merg mandra cu ai mei pe strada pentru ca sunt cei mai tari parinti. bucura-te de ei cat ii mai ai, caci pe la vreo 50 de ani o sa-ti dea lacrimile cand vei vedea pe strada un copil mergand de mana cu parintii sai si tu ai ratat ocazia pentru ca "iti era rusine". funda?

| Kenya a răspuns:

Cum sa îți fie rușine cu persoanele care ți-au dat viața? Nu e absolut nicio rușine!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o mandrie sa iesi cu parintii si bunicii tai in oras. Eu am iesit cu bunicii mei cat au putut, iar acum, de cate ori am ocazia, le rog pe mama si/sau pe mama soacra sa mearga cu mine, chiar daca nu avem neaparat treaba impreuna. Dar ma bucur ca se plimba cu mine, ca imi tin companie si ca ma pot lauda cu ele.

| DenisaMetal a răspuns:

Nu este rusine sa umbli cu oameni care ti-au daruit viata. Sunt cele mai frumoase momente sa fii alaturi de parinti tai!

| T0T a răspuns:

Cum să fie o rușine mă? Tu gândești? E o mândrie, bucură-te de ei cât îi mai ai. Sunt oamenii care îți vor cel mai mult binele, cum să pui astfel de întrebări?

| AirănMeidăn a răspuns:

depinde ce varsta ai si depinde unde mergi cu ei
daca ai 16-17 ani si te duci cu parintii la film de animatie fiindca n-ai prieteni, nu stiu ce sa zic. totusi e ok sa mergi cu ei la un suc, sau de exemplu sa-ti iei mama cu tine cand mergi la cumparaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă sunt oameni calumea nu ai de ce să-ți fie rușine. Dacă aș ieși eu cu ai mei în oraș mi-aș pune o pungă pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu imi permite munca si distanta sa ies cat as vrea. o mama am daca si cu aia mi-ar fi rusine m-as arunca de pe bloc ca as traii degeaba. de ce zic asta? pentru ca e patetic sa nu iesi cu parintii ca tai ca doamne fereste poate rad niste ratati de tine

sunt curios, cum te-ai simti cand vin prietenii de ai parintilor acasa la tine, sa te trimita parinti tai la bunici ca poate le e rusine cu tine? de rahat nu? asa te porti si tu cu ei. dar nu e in intregime vina ta, e a generatiei tale/mele de idioti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Astora le e rusine sa iasa cu parintii, mai degraba s-ar arunca in fata unei masini decat sa iasa cu bunici. sunt curios generatiile vitoare ce perle vor mai scoate

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de generatie. Sunt copii care a un moment de debusolare, in care valorile se confunda, au fost dintotdeauna si vor fi intotdeauna. Cu putina educatie, vor ajunge acolo unde trebuie.

| Liviu a răspuns:

Cu mama mai fac asta rar, cu tata? NEVER straight face parca e posedat.

| AncuxD a răspuns:

De ce ți-ar fi rușine cu ei? Lor nu le-a fost niciodată rușine cu tine, plus că ieșitul împreună în oraș poate să vă întărească relațiile cu familia.

| PedoBarbie a răspuns:

Lor le este rușine cu faptul că ție îți e rușine.

| danay72 a răspuns:

Nu e nici o rusine, ba din contra sa fii mandru ca ai parinti care vor sa se plimbe cu tine in oras.Inseamna ca sunt oameni echilibrati si buni.Pretuieste-i.