| Mara6392 a întrebat:

Cum îi spun tatălui meu că eu nu vreau la facultate anul asta, ci de anul viitor? Anul asta vreau să merg la muncă și sa îmi adun niște bani.

45 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Eu una am văzut și foarte mulți oameni care lucrează la birou cu extrem de multe boli! Obezitate, lombosciatica, probleme cu inima, dependenți de fumat, nervoși

| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Plus ca oamenii care lucrează la birou au mai multe șanse sa se apuce de fumat și sa nu se mai lase

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru LisaJulie):

Adica vrei sa iei cea mai riscanta decizie laughing)) si sa muncesti dublu fata de un angajat normal.
Si asta crezi tu ca o sa te faca mai fericita decat oamenii care au joburi stabile.
Funny.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru LisaJulie):

Eu nu am fumat niciodata. Deja am impresia ca trollezi.

| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Eu nu vreau sa lucrez pentru altcineva! Nu mi-a plăcut niciodată sa respect reguli absurde

| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Majoritatea se apuca! Munca la birou te face sedentar! Nu toată lumea e făcută pentru asa ceva și nu toată lumea ar trebui sa meargă pe drumul asta! Și mai ales tânăra generatie care este in mare parte prinsa in sedentarism

| Xena20 a răspuns (pentru LisaJulie):

Daca vrei sa ramai angajat e egal cu 0 daca ai terminat o facultate sau nu, tot puțin vei câștiga!

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru LisaJulie):

Toata familia mea e fumatoare inraita. Toti au munci fizice. Eu sunt singurul nefumator si cu munca de birou. Exemplele tale nu au niciun sens. Iti da rateuri grave logica, e bine ca nu vrei munca de birou ca oricum nu ai nicio sansa sa ai una laughing e o mare greseala in situatia ta sa te apuci de afaceri, orienteaza-te spre comert.

| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Eu cred ca tu nu ai experienta in multe lucruri asa ca mai bine taci, familia ta e un caz izolat, de unde ai scos tu ca eu nu vreau munca la birou, eu ii spuneam fetei sa nu se orienteze spre facultate si munca de birou pentru ca astea sunt de domeniul trecutului! Nu am nevoie de sfaturile tale mersi mult, eu stiu ce fac iar eu cred ca tu nu esti capabila sa intelegi ce vreau eu sa spun! Adica esti cam grea de cap!

| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Din nou ce lucrezi? Nu prea te cred ca ai un job din moment ce nu esti capabila sa intelegi ce vreau eu sa spun!

| Cipi1212 a răspuns:

Îi spui că nu vrei la facultate ca să strângi niste bani să te întreții singură.

| andrey69 a răspuns:

Sfatul meu este ca sa termini facultatea si sti dc zic asta?
In primul rand iti aduce conștiințe si un job mai bine platit, deci si bani.
In al 2 lea rand nu faci decat sa astepti sa treaca timpul si oricum nu iti vor ajunge banii, salariile sunt destul de mici in comparatie cu preturile.
La mine personal pana nu am facut cursuri, pana nu am evoluat am lucrat in gol, ani la rand si nu am putut face nimic.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru LisaJulie):

Sunt antreprenor si nu ai zis nimic logic pana acum laughing nu e nimic de inteles.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru LisaJulie):

Ti s-au vandut gogosi, ca antreprenor ai de respectat de 10 ori mai multe reguli absurde decat un angajat normal. Un angajat normal se duce la munca, i se da o lista de sarcini si isi vede de treaba laughing
Dar o sa afli asta pe pielea ta, momentan ai doar balarii in cap.

| LisaJulie a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Cred ca am deviat prea mult de la discuția originala, concluzia este ca facultatea nu îți garantează un loc de munca și nu e musai sa o faci acum