| PisicaNirvanista a întrebat:

Cum pot sa spun unei fete ca o iubesc...Am incercat azi si pur si simplu m-am blocat...(e intr-un fel prima dragoste)

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Poti sa-i spui in fata.Sa nu incerci sa ii spui ca o iubesti prin mesaje pe telefon sau biletele pentru ca o sa para cam penibil happy. Haide, fa-ti curaj, nu cred ca este cine stie ce.Pa wave a, da...si succes!

9 răspunsuri:
| Kidaaaaaaa a răspuns:

Paii sunt fata si majoritatea o fac pe Facebook.
Dar sunt si baieti care ti - o spun in fata, du-te la ea cheama sa fiti numai voi 2 si spune-i asa :
Ma asculti putin?
Sii ii spui ( Modul normal )
Modul romantic :
o iei incet de mana si ii spui uitandu - te la ea in ochii si intreab-o daca vrea sa fie cu tine...
Asta e in principiu, sper ca te am ajutat.

| andreeahaynes a răspuns:

Pai fa-ti curaj si spune-i direct ca, daca nu ii spui acuma mai tarziu vei regreta. Sper ca ti-am fost de ajutor mult noroc cu ea.

| Rsd_Esra_1980 a răspuns:

Pai, gandeste-te la ceva frumos cand ii zici asta. Dar nu-i zice direct, intreab-o ce face, cum se simte, afla lucruri despre ea! apoi, intreab-o cum sa fie prima ei dragoste ( daca e prima)

Funda?

| Michaelutzu a răspuns:

Fa-ti curaj =D

| Pisyc99 a răspuns:

Pur si simplu, imagineaza-ti ca e o persoana foarte apropiata(de ex. mama ta)si discuta cu un prieten, dar mai bine te gandesti de inainte ce vrei sa zici..nu de alta da poate spui vreo tampenielaughing(dar sa fii undeva numai cu ea, altfel se va simti oarecum presata). Daca nu ai curaj spune-i printr-un biletel tot ce simti..asa e cel mai corect.Crede-ma,sunt fata si stiu ce zic.Este un baiat care ma place(mie nu imi place de el), dar daca mi-ar spune poate i-as da o sansa(viata e plina de surprize happy
PS:sa nu faci cumva greseala sa iti trimiti un prieten sa ii spuna.Si CURAJ ca daca e o fata calumea va intelege...

| eElyy a răspuns:

Pai, fa-ti curaj si du-te la ea direct si spune-i "Te iubesc"!:*

| PisicaNirvanista explică:

Multumesc pentru tot ajutorul! M-am hotarat sa-i spun maine...O sa incerc sa raman singur cu ea cu ajutorul unui coleg ce va incerca sa scape de ceilalti intr-un mod subtil...Bine pa!

| Pisyc99 a răspuns (pentru PisicaNirvanista):

Eiii..Ai reusit? happy

| poftabuna a răspuns:

Fai cadou o inimioara pe care sa scrie Te iubesc +cum o cheama...