| mabo a întrebat:

Cum pot uita de tot c se intampla in jurul meu, de persoanele care ma urasc, care ma vor moarta, cu care traiesc sub acelasi acoperis, sa uit de bolile si suferintele pe care l am? funda la cel mai bun rasp si vot in rest.sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pentru o fata de 17 ani ai trecut prin prea multe dar ai multe asemanari cu viata mea.Eu am 19 ani si pot zice ca nu m-am inteles niciodata cu tata.El mai bea cateodata si cand bea, bea de rupe.Cand eram mic am vazut odata cand a dat in mama din motiv banal"ca nu era mancarea sarata" si chestia aia m-a marcat.Pe la 15 ani am avut probleme cu niste tigani si erau sa ma omoare, mi-au infipt un cutit in piept dar am scapat, si acum traiesc cu o cicatrice pe piept.La 17 ani am aflat cum e sa iubesc ca dupa aia sa aflu cum sa fiu inselat.Iar acum la 19 ani mi-am facut un caracter extrem de puternic incat pot trece peste orice. Tata tot mai bea dar acum cand bea, numai da el in mine, dau eu in el daca e cazul.Nu suport sa o vad pe mama plangand si din cauza asta reactionez.Am caracterul format pe ura si suferinta.
Acuma revenind la tine...Suferi si suferi foarte tare, nu stiu cum pot exista oameni care pot sa isi bata joc de alti oameni, chiar nu stiu.Cred ca, craciunul tu reprezinta o zi ca oricare alta, nu reprezinta o zi cu bucurii.Imi pare rau de tine ca esti tanara si ai vazut prea multe pana la varsta asta. Daca mai vrei sa te descarci poti sa imi ceri idul prin pm.
Apropo La Multi Ani pentru maine si craciun fericit. Sper ca viitorul tau sa fie mai ok ca nu meriti asta.

42 răspunsuri:
| mabo explică (pentru DirectDinBerceni92):

Mersi mult de tot, mi-ai mai ridicat un pic moralul dar nu stiu c sa fac ca am trecut prin atatea inikt nu mai am nici1 strop de putere.mersi mult oriqm!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mabo):

Http://www.youtube.com/watch?v=Yy_Sm9Mo68w Asculta melodia asta...Asculta mesajul de la 5:35.

| mabo explică (pentru DirectDinBerceni92):

Acele cuvinte au 2 sensuri.pe care din ele incerci sa mi-l transmiti? mersi pup

| anss23 a răspuns:

Gaseste-ti un o ocupatie,un hobby.
Invata sa canti la un instrument,apuca-te de un sport, citeste carti frumoase.
Mai iesi cu prietenii, socializeaza cu cat mai multi oameni.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mabo):

"Mergi mai departe"...La asta ma refeream.Nu se poate opri timpul in loc, tot ce trebuie facut este sa acceptam si sa trecem peste.Asta e filozofia...dar practica mai grea.Never give up >big grin

| mabo explică (pentru DirectDinBerceni92):

Mersi mult pentru tot! nb!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mabo):

N-ai pentru ce, nb si tie.

| mabo explică (pentru DirectDinBerceni92):

Buna! apelez din nou la tine, pot sa-ti cer o parere? mersi

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mabo):

Da spune.

| mabo explică (pentru DirectDinBerceni92):

Cum sa il recuceresc, ma iubeste dar dupa toate certurile de tot c s-a intamplat intre noi...c pot fc? pe tine c te-ar fc sa te "reindragostesti"de o fata la care ink tii dar te-ai km plicty?

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mabo):

Dami idul tau sa vorbim mai direct ca, cu TPU care imi arata raspunsurile dupa 20 de minute de cand ai zis ma ia nervii.

| mabo explică (pentru DirectDinBerceni92):

Daca ai mai prm vreun msg in afara de cel de dimineata ast rasp.ma tampeste site-ul asta...