| IM5 a întrebat:

Cum sa faci o persoana sa recunoasca ca e geloasa? Fundabig grin

9 răspunsuri:
| ma0taarecratima a răspuns:

Neeeeeee, o persoana geloasa are si orgoliu, daca nu, atunci cand gelozia "explodeaza" poate sa spuna ca nu mai poate ca etc. atunci iti dai seama big grin, dar din mici chestii cum ar fi: te intreaba mereu ce faci, unde esti, cu cine, de ce, face putin scandal, intr-adevar persoana aceea e geloasa, iti dai imediat seama

| aida009 a răspuns:

Nu ii zici in fata esti gelos pe x, ci intr-un mod mai indirect.Cum ar fi: Vrei sa vii la un film vin mai multi prieteni si x, Intalnirea pe care am avut-o cu x a fost cea mai grozava intalnire(daca este gelos respectivul va incerca sa te faca sa ai parte de o intalnire mai bune alaturi de el ), X e asa de amuzant(respectivul va zice glume si va incerca sa te distreze), L-ai vazut pe x ce bine joaca football(respectivul va intra si el pe teren), X mi-a dat colierl asta asa-i ca e frumos? Si recunoaste stie ce-si doreste o fata(respectivul iti va cumpara si el ceva), sunt atat de fericita cu x (trebuie sa observi ca respectivul devine mai serios si iti va spune ceva de genul "ma bucur pentru voi", poate va schita si un zambet fals, trebuie sa fii atenta). Daca ai observat la respectiv ca este gelos poti sa-i spui ca nu are de ce sa nege ca este gelos pentru ca tu ai observat chestia asta la el.

| Drstietot a răspuns:

Deci poti sa faci un gest prin care sa o faci geloasa (pe acea persoana), apoi il/o intrebi (Esti gelos/geloasa?) si daca raspunsul este negativ ii spui (Dar dc ai reactionat asa...)Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pui să mănânce insecte şi să se dea cu capul de un perete pe care stă lipită o poză cu tine şi cu motivul geloziei acelei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O stresezi pana recunoaste!laughing

| IM5 explică (pentru anonim_4396):

laughing

| IM5 explică (pentru aida009):

Pai chestia este ca, eu i-am dat cateva like-uri la un prieten pe facebook, si se pare ca el a vazut, de atunci se poarta mai indiferent si imi da senzatia ca e gelos si nu stiu cum sa il fac sa recunoasca laughing

| AmaliaApetri a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor ai fost comic...

| IM5 explică (pentru AmaliaApetri):

puppy dog eyes