| annnnnnnnnnnnnnnnneeeee a întrebat:

Cum sa il convin pe iubitul meu sa ne facem nunta la un restaurant ..parintii lui ar vrea sa inchiriem noi un local si sa venim cu mancarea noastra si cu bautura

14 răspunsuri:
| Music4life a răspuns:

Totul se rezolva prin comunicare, ia-ti o foaie si noteaza toate motivele pentru care tu crezi ca-i mai bine asa, mergi la el si faceti la fel, el sa-si spuna parerea; Astfel puteti ajunge la un punct comun

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Daca toti vor intr-un fel, nu poti sa te ridici cu pretenti sa iasa cum vrei tu!
Totul se rezolva prin comunicare si organizare din timp.
Daca unu vrea asa altu asa, nu se ajunge nicaieri.
Vorbiti, spuneti-va toti punctul de vedere si luati o decizie impreuna.
Astea sunt probleme care se rezolva impreuna cu familia, nu pe ori ce site!

| h3r a răspuns:

Un restaurant presupune mai multe cheltuieli, respectiv mai mulți BANI.
Părinții tăi ce zic?
Dacă ai lui nu sunt de acord, ar trebui să discutați serios tema asta, însă mi-e teamă că nu o faceți.
Sunt localuri destul de bune, deci nu neaparat restaurant!

| DeeaMarry a răspuns (pentru ROB3RT89):

Pai e nunta ei! Mi se pare normal sa ridice pretentii. Doar nu se casatoresc parintii lui!
Desigur, daca platesc ei atunci se schimba putin situatia. Trebuie sa lasi si dupa ei. Spune-le ca e mult mai incomod sa preparati voi mancarea, ca cei de la restaurant au conditii mult mai bune de pastrare(absolut necesare, mai ales vara) si ca asta e dorinta ta. Mai mult nu cred ca poti face.
Daca nu platesc ei, atunci e clar ca poti face dupa cum doresti tu, mai ramane sa il convingi pe viitorul tau sot ca tie ti-ar placea mult mai mult la restaurant, ca doar o data in viata faceti nunta!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Normal ca nu se casatoresc parinti lui.
Pot sa se implice amandoi sa stranga bani si sa faca nunta unde isi doresc...
Daca nu discuta si nu se implica, stau la mana socrilor...

| Raiiiisa a răspuns:

Nu nici v-ati casatorit si parintii lui se baga, incercand sa va organizeze nunta.
Nunta este un eveniment unic si ar trebui ca tu si viitorul sot sa o oragnizati dupa bunul plac.
Daca ei contribuie cu bani, ar trebui sa va ajute fara sa va impuna!
Impunete si tu si fa-ti nunta dupa bunul plac.

| KINGPDA a răspuns:

Ha ha laughing

| annnnnnnnnnnnnnnnneeeee explică (pentru KINGPDA):

Ce ha ha? sti cine rade aiurea fara sens?
Prostul

| mgtow a răspuns:

In mare parte parintii platesc costurile nuntii, daca vor sa mergeti la un local ei suporta cheltuielile alimentelor asa le zici.

| Alexaaxc a răspuns:

Mai intai, felicitari si casa de piatra!
In primul rand e nunta voastra, deci e cazul sa ai o discutie cu el, sa vedeti ce optiuni aveti, ce preferati. Fiti deschisi la ideile celuilat, e ziua voastra cea mare.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. În primul rând trebuie să încercaţi să rezolvaţi aceste întrebări doar voi doi. Perioada precedenţă ninţii este potrivită pentru a învăţa să lucraţi ca echipă, să ajungeţi la compromosuri şi să luaţi decizii comune. Asta vă va pregăti pentru restul vieţii. De aceea, folosiţi-vă de acest timp pentru a învăţa să lucraţi în echipă. Succese!

| Roxana121 a răspuns:

Salut! In primul rind aceasta problema sau neintelegere sa-i zic asa, trebuie discutata intre tine si viitoru tau sot, este petrecerea voastra, amintorea voastra trebuie sa decideti voi ce si cum. Eu de ex daca cineva mi-ar conduce nunta pe placu lui na-s accepta niciodata asta, e nunta ta tu esti mireasa tu decizi ce si cum. Daca aveti probleme cu banii, mai bine amintai nunta si adunati banii necesari intr-un cit sa iasa ce va dorit voi. Decit sa va grabiti de dracul de-a nunta mai bine asteptati.Succes

| KINGPDA a răspuns (pentru annnnnnnnnnnnnnnnneeeee):

Proasta esti tu ca pui astfel de intrebari, sper sa ai o casnicie fericita ( ironic normal ) si la mai mare pentru socrii.
ta... pita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu zic să te impui şi să-ţi faci nunta după bunul plac.
Te pup!