| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa nu te mai certi cu persoana iubita?

10 răspunsuri:
| Dragoselgwns a răspuns:

Da-ne mai multe informatii, un motiv si putem sa analizam ce si cum

| PumpkinDoll a răspuns:

Faceti sex

| benzu a răspuns:

1. O schimbi
2. Te maturizezi
3. Se maturizeaza ea
4. Daca nu va maturizati e nasol ca ajungeti la punctul 1

| NLS a răspuns:

Facand compromisuri amandoi.
Pentru asta, e nevoie de ratiune, calm si o fire deschisa, maleabila.
Atunci cand exista un motiv de cearta, in primul rand, eliminati motivul. (gen, daca el iti cere sa nu imbraci fusta cea scurta, zici, ok, si tu renunti la... ).
Daca nu se poate elimina, e nevoie de discutii deschise, la finalul carora nu doar sa ingropati problema, ci si sa sfarsiti imbratisati, si alte cele...
Sunt bune si certurile la ceva, fac impacarile atat de dulci.
Daca dati dovada de tact, sunt sarea si piperul intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PumpkinDoll):

Poate ala e motivul pe care se ceartă...

| PersonajFictiv a răspuns:

Rezolvi motivul care te face sa te certi de exemplu.

| AlexSalling a răspuns:

Sa de desparti de ea. Daca o iubesti, nu te vei certa cu ea. Daca o iubesti dar te certi cu ea, las-o...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice barbat ar trebui sa stie ca nu are rost sa inceapã o ceartã cu o femeie deoarece intotdeauna o sa castige disputa.

| OldSoul a răspuns:

Lasati orgoliul si incercati sa discutati ca oamenii ceea ce va supara.

| AliGab a răspuns:

Discutand serios unul cu altul si incercand ca amandoi sa faceti ce trebuie in partea lui: el sa tina cont de defectele lui si sa incerce sa le indrepte, iar tu de ale tale. Sa nu va mai reprosati lucruri fara folos si sa lasati fiecare de la el acolo unde poate si unde se constata ca cearta provine dintr-un motiv tampit. Pe scurt daca nu luptati impreuna, mai greu sa va reveniti