| petra_anca a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa-mi fac un piercing in limba?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ti-l poti pune fara ca ea sa stie si sa te vada in fata faptului implinit. te duci si il pui si apoi vi acasa si ii spui ca ''ti-ai facut un cadou de Craciun''laughingCraciun fericit!

12 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Te intreb, la ce-ti foloseste? Te face mai frumoasa, mai interesanta, iti ajuta la sanatate, la cresterea inteligentei, la starea ta sociala? E un moft imitativ, inspirat din triburile primitiva. In loc sa evoluezi, nu faci altceva decit sa te intorci in preistorie.

| LuS[z] a răspuns:

Chiar vrei sa ai atarnat un belciug in gura? crede-ma nu mai sunt deloc pierce-urile mai ales cele in limba!

| Swabia a răspuns:

Stii... daca tu esti sigura ca iti doresti un pierce iti recomand sa-ti faci! ...Si apoi daca te deranjeaza ti`l dai jos si in plus pielea are proprietatea de elasticitate si se reface la loc! PS:Ce importanta are daca vin unii la tine si iti zice "Ce-i cu belciugul ala?".Asta e! .Pacat pentru unii ca nu au capacitatea de a retine ca se numeste pierce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite. eu am vrut inca de cand aveam vreo 12 ani si tot ii spuneam mamei sa ma lase, ea imi spunea ca ma mutilez, ca nu m-ar lasa in ruptul capului. intr-o zi (la 14 ani) m-am enervat pe ea si mi l-a facut un prieten. mama l-a vazut si s-a crizat putin, i-am spus ca asta vreau si ca imi place si cu timpul a inteles, desi ea inca spera ca mi-l voi da jos. il mai am si acum si sunt foarte multumita. nu stiu ce dantura are silviuca" dar mie nu mi se loveste de dinti, (l-am muscat din greseala de 2 ori in 4 ani) si chiar ma ajuta la mestecat. vorba unei prietene "un mixer in gura"hee hee. ai rabdare si insista, e bine sa ai acordul ei ca sa poti sa-l faci profi, altfel e riscant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa-ti pui potcoave la calcaie nu ar fi mai "cool"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-l poti pune fara ca ea sa stie si sa te vada in fata faptului implinit. te duci si il pui si apoi vi acasa si ii spui ca ''ti-ai facut un cadou de Craciun''Craciun fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... fa-ti-l! oricum daca nu vrei nu trebuie sa ii spui. doar nu se va uita in gura ta! rolling on the floor:?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-a ce iti ajuta? Daca stai bine sa te gandesti peste cativa ani nu o sa il mai porti...Plus ca este doar o moda trecatoare. Si eu vreau sa imi pun un alt cercel in ureche. Dar totusi nu ma incanta. Dupaia nu o sa imi mia placa, o sa il dau jos, si o sa raman cu gaura in ureche.

| silviuca a răspuns:

Inainte sa iti convingi mama, esti tu convinsa ca vrei asa ceva? E dureros, e incomod, ai sa-ti strici dintii din fata (ca ti se loveste pierce-ul de ei) si, pe langa asta, e vulgar.Eu am avut unul, dar dupa o jumatate de an l-am dat jos, nu-l mai suportam.

| gavril_codonea a răspuns:

Daca nu are ce sa-ti reproseze, nu are nici cum sa-tinege dreptul de a-ti face cercelul unde vrei tu. Sfatul meu e sa te porti exemplar cam cu o luna dinainte, apoi ai un argument!

| Maria_popa a răspuns:

Nu o convingi, o pui in fata faptului implinit! Cand se enerveaza, faci pe nevinovata si ii zici ca ai vrut sa-i faci o surpriza. Ce poate sa iti faca o sa ii treaca repede si supararea, iar tu ramai cu pierce-ul tau!