| maxim789 a întrebat:

Cum sa te impaci cu prietena daca te-ai certat?

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Depinde de motivul pentru care v-ati certat si de felul de a fi al (ex)prietenei. Nu e o reteta universala.

| ShadowLoleris a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! Ai putea sa-i duci flori, sau alt fel de cadou, cum ar fi un inel (nu de logodna), sau cercei, poate un parfum!
Doar sa-i duci un cadou care sti ca i-ar placea.

| maxim789 explică (pentru Holiday):

Tu macar spune asa

| Alfred0703 a răspuns:

Ii dai dreptate indiferent de motiv.

| maxim789 explică (pentru Alfred0703):

Spune tu din ce motive poate lua

| Doja a răspuns:

Daca aveti un motiv real pentru care v-ati certat incercati sa-l rezolvati.

Daca te duci cu flori, daca-i dai dreptate, sau alte prostii, recunosti ca te supui ei indiferent de cine are dreptate. Ori o fata vrea mereu sa isi admire alesul..si nu poate admira un om supus ei.

| teo530 a răspuns:

Depinde de motiv. Îi cumperi niște flori care îi plac(le va refuza greu) și îți ceri iertare și mai vezi tu ce-i zici. Noroc!