| tonyc7 a întrebat:

Cum se simte o femeie cand vede ca sotul ei e luat numai in deradere si nu e capabil sa se impuna deloc in fata altui barbat?

10 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Cred ca nu se simte bine avand in vedere ca da dovada de lasitate.

| ioana748 a răspuns:

In nesiguranța si asta nu este bine.
Primul criteriu in pastrarea unei femei este sa se simta protejata.

| relian a răspuns:

E luat in deridere de cine anume? Sa se impuna in fata cui si de ce sau pentru ce?
Vorbesti de parca am trai in jungla, sau in pestera si unu mai prapadit este ciuca batailor laughing
Omu daca isi vede de treaba lui, lumea sa vorbeasca ce vrea, conteaza cum este acel barbat ca persoana, cum il vede femeia care sta linga el si cu el.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate acel bărbat are mult bun simț. De aceea nu reacționează urât.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da stii ca totusi nu suntem in vreo era preistorica in care oamenii traiesc in haita si femela se imperecheaza doar cu masculul alpha care poate sa ii bata pe toti?

| Miruna333 a răspuns:

Foarte prost, pentru ca ea trebuie sa fie barbatul in relatie si el o injoseste!

| SILVIA6 a răspuns:

Foarte josnic, o femeie trebuie protejată și să se simtă protejată de bărbatul cu care este împreună. Nu și-a luat o femeie lângă ea!

| tonyc7 explică (pentru Cipi1212):

Pacat ca femeile se simt totusi descurajate, lipsite de siguranta

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Domnule, o femeie care se respecta vrea totusi un barbat impunator langa ea, pentru a se putea simti in siguranta. Nu crezi asta?

| tonyc7 explică (pentru relian):

E vorba de sentimentul de siguranta pe care ar trebui sa il simta o femeie langa un barbat. Si, bineinteles, de respectul social pe care acel barbat e capabil sa si-l impuna in fata celirlalti barbati. Un barbat care nu e capabil de asta risca sa fie abandonat oricand, in locul sau fiind cautat un barbat capabil.